• Breaking News

  Tenin farkı olsa bile terin aynı renktir

  Tarih her zaman efendi-köle, soylu halk,  şu ırk-bu ırk diye bir ayrımla karşımıza çıktı. Bazıları hoşumuza gitti ; sevdik, bazıları hoşumuza gitmedi; sevmedik. Ama değişmeyen şey; onların tarih sayfasında olmasıydı. Tıpkı bugünlerin de tarih sayfalarında yavaş yavaş yer alması gibi.

  Bugün tarihin aksine Anadolu yerine etrafı yangın yeri. Ne zaman haber kanallarını açsanız bültenlerde savaş görüntüleri feryatlar isyanlar. Ama onlar da tarihin sayfasında yer alacak biz izlerken.

  Peki bu savaşlar, katliamlar ülkemizde değil diye bize zararı yok mu?

  Elbette bunu günlerce tartışsak yine eksik yanları kalır. Ama en büyük zararlarından biri; daha düne kadar kardeş denen Suriyelilerden nefret edilecek boyuta gelinmesi. Artık onların bu topraklardan gitmesi için yapılan protestolar, yürüyüşler her gün ekranların vazgeçilmezi oldu neredeyse.  Bu da bize gösterdi ki; Türkiye'de isteyen herkes dilenerek, insanların duygularını sömürerek çok rahat hayatını idame ettirebilir. Bunda ırk ayrımı değil ama din ayrımı yapacağım çünkü sadece müslümanlar dilenerek para kazanmanın peşinde.

  Peki bu ayrımı neden yapıyorum?

  Bu ayrımcılığı yapmamın en büyük nedeni ülkemize gelen siyahi insanlardır. Onları hep 5liralık saatçiler, ucuz pafümcüler olarak tanıdık. Bir diğer neden de yerliler evet istanbul'da el işçiliklerini satarak geçimini sağlayan yerliler. Bunların arasında hırsız da vardır katil de belki ama ben onlardan çok hep çelışanlarını gördüm. Oysa Suriyelilerin çalışanını değil hep dileneni gördüm.

  Ne kadar oldu onlar geleli, kaç gün, kaç ay ?

  İnsan geçimi için, çoluğu için, çocuğu için bir iş bulmak bir tas yemek getirecek iş bulmak istemez mi ?

  Oysa onlar geldiğinden beri hep aynı köprünün başında hep aynı durağın yanındalar. Ellerinde bir yazı savaştan kaçtık diye..


  Siyahiler de sıcak yatağını terk edip gelmemişti buraya. Onlar da ne yapacağını bilemediler ama sonra çalışalım dediler ve çalışıyorlar şimdi.

  Ve ben diyorum ki;

  Tenin farkı olsa bile terin aynı renktir...

  Unutmayalım ki siyahi fotbolcuların en mutlu olduğu ülke ülkemizdir çünkü biz ırkçı değil emekçiyiz

  Hiç yorum yok:

  Blog Listem

  Fashion

  Beauty

  Travel