• Breaking News

  Efsane Bir Dizinin Daha Vedası: Spartacus


  Birçok dizi girdi çıktı hayatımıza, bazıları öyle izler bıraktı ki üzerimizde sanki karakterlerden biri bizmişiz gibi sokaklarda dolaşmaya başladık. Dizi yayınlandıktan sonra, senaryosunu okuyup yaşayan oyuncular gibi boy gösterdik.

  Bu dizilere örnek olarak çok fazla isim sayabiliriz ama bunların arasına son olarak katılan bir dizi var ki tarihin arka odasından çıkıp günümüze, bize geldi. Sansasyonlar yarattı,çok konuşuldu bu dizi. Spartacus dediler bu dizinin adına. İlk sezonu ile izleyenlerinde bağımlılık yarattı. 

  Yeni sezonda kahramanımızın neler yapacağını hayal edip düşünürken birden bir kara haber kara bulut gibi çöktü; Dizimizin baş kahramanın Spartacus ( Andy Whitfield ) kanser olmuştu. Kurtulması için yüz binler inancına göre dualar etti. Hiçbirini duaları kabul olmadı ya da duaları kabul edenin farklı bir planı vardı ve baş kahramanımız artık aramızda olamayacaktı. Göz yaşları ile uğurlandı son yolculuğuna.

  Sonra yeni bir tartışmanın fitili ateşlenmiş oldu; ''Şimdi Spartacus kim olacaktı''. Ortada birçok isim konuşulmaya başladı bunların arasında efsane dizilerden Prison Break'in başrolü Michael Scorfield'a can veren Wentworth Miller dahi vardı.

  Tabi bu süreçte diziye ara verilmesi gerekirken ortaya farklı bir yol bulan yapımcıların dahiyane fikri atıldı ve kısa bir sezon daha çekildi. Bu sezonda ise Spartacus Capua'ya gelene kadar burada olanlar anlatıldı. 

  Tekrar verilen aradan sonra kahramanımız çıkageldi Spartacus ( Liam McIntyre ) ve macera kalan yerden devam etti. Evet artık Spartacus   sahnedeydi ve maceralara devam ediyordu. Biraz zorlandık alışmakta ama insanoğluyuz ne de olsa hemen yeni Spartacus'ümüze alıştık. Artık onunla devam ediyorduk çıktığımız bu yola.

  Tam dört sezonu  devirmiştik dile kolay tam dört sezondur kahramandık. Ancak her güzel şeyin bir sonu olduğu gibi bu kahramanlığında bir sonu vardı. Romanın gölgesini etrafındakilerden ve gelecektekilerden uzaklaştırmıştı bu kahraman ama o da bir insandı ve bir kahraman gibi savaş alanında aldığı ağır yaralar sonucu sevdiği karısının yanına uğurlandı.

  Aklımızda ise Roma'nın kahramanları Jul Sezar, Pompey ve Crassus karşısında durduğu o kahramanlıklar kaldı...

  Hiç yorum yok:

  Blog Listem

  Fashion

  Beauty

  Travel