• Breaking News

  KPSS de Yer Alan Sorular Sınavdan Önce Googleda


  İnternet arama motoru Google'de yapılan arama istatistikleri de soru işaretlerine neden oldu. Sınava giren adaylar, soruların belli gruplara önceden dağıtıldığını ve bazı adayların Google'da arama yaptığını iddia etti.

  Sınav sorularında yer alan sözcüklerin Google'da aranma sıklığının, sınavdan bir gün önce tavan yaptığı görüldü.

  Genel Kültür testinde, "Batman’daki Malabadi Köprüsü ve Mardin’deki Hatuniye Medresesi, aşağıdaki Türk devletlerinden hangisinin egemenliği dönemine aittir?" sorusu yer aldı. Sorudaki Malabadi Köprüsü sınavdan son bir hafta önce aranma oranı yüzde 7 iken sınava doğru aranma sıklığı tavan yaptı.

  Genel Kültür testindeki “Aşağıdakilerden hangisinin Osmanlı devletinde ticareti geliştirmek ve ticaret yollarında güvenliği sağlamak amacıyla yapıldığı savunulamaz?” sorusunun yanıtı “Darülkura”...

  Darülküra sözcüğünün son bir haftada arama sıklığı artıyor. 12 ay boyunca “Darülkura” sözcüğünün aranma oranı yüzde 2 iken KPSS'den bir hafta önceki oranı yüzde 20'ye çıkıyor.

  Genel Kültür sorularından birinin doğru yanıtı da "Minber Gazetesi"... Google'da 12 ay boyunca arama sıklığı yüzde 9 olan Minber Gazetesi KPSS'ye bir hafta kala arama sıklığı yüzde 60 yükseliyor.

  Sınavdan bir gün önce tavan yapan sözcüklere çok sayı da örnek var. Malabadi Köprüsü, Kut, Celal Bayar gibi doğru şık ve kavramlar için yapılan aramalar son bir günde yüksek çıkan sözcükler arasında yer aldı

  Hiç yorum yok:

  Blog Listem

  Fashion

  Beauty

  Travel