• Breaking News

  Twitter'dan Nefret Ettiren Tipler  Twitter hepimizin hayatını kolaylaştıran, istediğimiz her şeyden anında haber alabileceğimiz bir sosyal ortam. Ama bazıları onu öyle tuhaf kullanıyor ki, anamızdan emdiğimiz süt burnumuzdan geliyor. Hatta bazen, bazı arkadaşlarımızı bile takip etmeyesimiz geliyor ama ayıp olacak diye silemiyoruz... Gün içinde baktıkça sinirimiz bozuluyor. İşte sinirimizi bozan, biraz da twitter görgüsünden nasibini alamamış tiplerden seçmeler...

  1- Keyif manyakları; Nereye gitseler bir şeylerin keyfini sürdüklerini iddia eden ve nedense bu keyfi yaşamak yerine anında paylaşma gereği duyan zihniyet!

  2- Twitter'ı sohbet ortamı sananlar; Bir bakmışsınız birileri sohbet halinde. Onlarca tweet atılmış arkadaşlar arasında. O da nesi? Twitter sohbet alanıydı da, biz mi bilemedik?

  3- Dikkat çekmeye çalışanlar; Durduk yere, kel alaka bir tweet'le bizi şoka sürükleyenler yani... Sormadığımız bir sorunun cevabı, anlamadığımız bir durum karmaşası... Belli ki herkes ona baksın istiyor burada bile. Yazık!


  4- Herkese saldıranlar; Sinir küpü bu tiplemeler, twitter'a da zaten sinirlenmek için girerler. Tek zeki onlardır, herkes aptaldır! Bu da ayrı bir tuhaflık...

  5- Çok bilmişler; Aman yarabbi, en fenası. Ne kadar bilgili olduğunu ispatlamak için harika bir fırsattır twitter. O kadar bilgili ve görgülüdür ki, tüm takipçileri ondan faydalanmalıdır.

  6- Takipçi sayanlar; Buyrun bir manyak tiplemesi daha. Artan takipçileri mutluluk, azalanlar depresyon kaynağıdır... başka sığınacağı bir dalı yoktur çünkü.

  7- Çok çalıştıklarını ispatlamaya çalışanlar; Of en çok onlar çalışır, en çok onlar yorulur! Yazıktır onlara. Toplantıdan toplantıya koşarlar, nefes bile alamazlar. Ama ne hikmetse, her adımlarını tweet atacak vakitleri vardır. Kim ki çok çalışıyorum der sürekli, bilin ki bir halt yapmıyordur!

  8- Yemek fotosu çekenler; Favorilerimizden! Özellikle gittiği şık bir restorandaki veya yapıp beğendiği bir yemeğin fotosunu çeker ve hemen paylaşır. Yorumları bekler. Yorum aldıkça coşar, coştukça yenisini yapar! Bu böyle sürer gider...


  9 yorum:

  FASLI dedi ki...

  sorma, çok iyi tespit etmişsin... ben de twitter dayım ama bazen yazarları karşımda görsem boğacak hale geliyorum...
  @murat_macit

  Aydin Gökhan Karataş dedi ki...

  Özlettin kendini nerelerdeydin ?

  en azından twitterdan irtibatta kalalım:)

  Adsız dedi ki...

  kasmayin arkadasim rahat olun. twitterin yayinlanmis ya da kabul edilmis bir kullanim sekli yok.isteyen istedigi gibi takilir. begenmeyen ogluna almaz o kadar.

  Adsız dedi ki...

  Msn sayfasında reklamınızın yapılması çok gururlandırıcı bir olay olsa gerek. Maddelerinizdeki pek çok şeyin bu makalenizde fazlasıyla olduğu gözden kaçmıyor ne yazık ki. Hepsini kademe kademe yaşamışsınız herhalde ki bu kadar muazzam şekilde ifade edebiliyorsunuz.
  Fazla söze gerek yok, istemediğiniz şahsı eklemezsiniz, "eklemeden önce nereden bilecektim?" derseniz de hala silebilme yetinizin olduğunu size hatırlatmaktayım. Değerli zamanınızı ayırıp okuduğunuz için
  Teşekkürler.. :)

  Aydin Gökhan Karataş dedi ki...

  hayatta kati şeyler yok yahu her şey içinden bir şeyler bulmak için :)

  twitterda isteyen istediği gibi takılır sadece çevremizdeki insanların onlara karşı tepkisini dile getirdik hepsi bu :)

  Mete Kaan Bulbul dedi ki...

  ulan sen hangisisin

  N EMEL CENGİZ dedi ki...

  Şu pervasızca küfredenleri, hatta sövenleri unutmuşsunuz.. Bir de, sataşanlar,kavga etmeye çalışanlar, böyle dikkat çekmek için çabalayanlar. Ama ille de, kadın erkek ayırmadan en galiz şekilde küfredenler...Bunlar da benim asabımı bozanlar..

  kolburan dedi ki...

  Kesinlikle...

  kolburan dedi ki...

  Kesinlikle...

  Blog Listem

  Fashion

  Beauty

  Travel