• Breaking News

  Biz Değil, Onlar Evleniyor


  Her kültürün kendine has iyi ya da kötü yanları var. Herkes bunun farkında ancak bunlardan biri var ki işte o hayatımızı tamamen değiştiriyor.

  Evlilik; iki kişi arasında aile kurmak için yaratılmış bir müessese olarak lanse edilmekte ancak bizim ülkemizde olaylar biraz farklı çünkü biz de iki kişi değil iki aile evlendirilir.

  Kız ya da erkek karşı cinsten birini beğenir evlenmek ister, bu durumu ailesine açtığında aile önce karşı tarafın ailesini araştırmaya başlar acaba bu aile ile kurulacak aile bağları bizim ailemize yakışır mı diye. Sonra aileler arasında görüşmeler başlar zaten kendi arasında anlaşmış aile kurmak isteyen çift ailesinin diğer aileyi beğenmesini bekler.

  Anneler kendilerine hürmet edecek hamarat bir gelin ararken babalar saygılı hürmetkar bir damat ister yanlarından hiç ayırmayacakmış gibi..

  Ve en son kararlar verildiğinde bu aile bizim aileye layık ya da değil diye başlar cümleler. Sonra aileler arasındaki bağ iyi kurulmuşsa çiftlerden daha çok görüşülür evlilik vakti gelene kadar.

  Ve tabi evlilik vakti geldiğinde imzalardan sonra hep bir beklenti başlar damat ve gelin artık bize de anne baba desin dünürlerle ilişkiler sağlam olsun diye..

  Lafın altı üstü delik deşik olmadan diyeceğim o ki biz aileleri evlendiriyoruz çiftleri değil. Küçük gözlemler bunları her zaman size gösterecektir.

  Hiç yorum yok:

  Blog Listem

  Fashion

  Beauty

  Travel