• Breaking News

  Leyla ile Mecnun Pazartesi Sendromunu Yıkar


  Haftanın son günüyle gelen rahatlama '' Pazartesi '' nin yaklaşmasıyla cehenneme doğru ilerlemeye başlıyor. Herkesin çarşambadan itibaren her şeyi pazartesiye bırakması da insanın karşısına koca bir yığınak olan pazartesiyi çıkarıyor. Pazartesi için edilen küfrün haddi hesabı yokken verdiği sıkıntı ve stres de aynı şekildedir.

  Uzun zamandır nefret ettiğim pazartesiyi bana sevdiren bir dizi var adı ; Leyla ile Mecnun benim deyimimle Pazartesi Sendromu İlacı. Bu dizi bugüne kadar izlediğim diziler arsında gerçekten farklı bir yere sahip çünkü bu dizi komedinin ötesinde '' absürt komedi '' kategorisinde. Neden arama diyor sana senarist çünkü biz en absürt olasılıkları odaklanırız diyor. İşte bizim kendi kafamızın içinde derinde saklanan o düşünceleri alıp ekrana taşıyan bir dizi Leyla ile Mecnun.

  Adına kanıp, TRT de yayınlanıyor nasıl olsa sıradan bir dizidir görüşüne kapılan ve bu diziden mahrum kalan o kadar insan var ki.

  Pazartesinin verdiği o bütün yorgunluğu alması için ekranın başına geçin sadece sorgulamadan izleyin...
  Aynı gün, aynı hastanede dünyaya gelen iki bebek, hastanedeki yatak sayısının azlığından dolayı yan yana yatırılırlar. Ailelerinin "doğar doğmaz birbirlerini buldular" demesiyle, beşik kertmesi yapılan çift, isimlerini efsane âşıklar "Leyla ve Mecnun" dan alırlar... 

  Leyla ve Mecnun'un beşik kertmesi yapılmasının üzerinden yirmi beş yıl geçmiştir. Leyla İstanbul Üniversitesi'nde, Mecnun ise Açık Öğretim'de okumaktadır. Her ikisinin de birbirlerinden haberi yoktur. Bir sabah, ailesi Mecnun'a durumu anlatır ve Leyla'yı istemeye giderler. Mecnun bu durumdan rahatsız olsa da ailesinin zoruyla Leyla'nın evine gider. Uzun süredir görüşmeyen iki ailenin tartışmasıyla sonlanan ziyarette Mecnun, Leyla'yı görmüş ve görür görmez de âşık olmuştur. Mecnun Leyla'nın peşinden koşmaya başlar. Onunla tanışmak ve onu etkileyebilmek için ne yapacağını bilemeyen Mecnun, bir gece rüyasında Aksakallı Dede'yi görür. Ancak Aksakallı Dede'nin rüyalarından çıkıp Mecnun'la beraber yaşamaya başlamasıyla durumlar iyice karışır. 

  Leyla ile Mecnun, TRT 1'de...
  * Oyuncular
  * Ali Atay, Ezgi Asaroğlu, Ahmet Mümtaz Taylan, Asuman Dabak, İşdar Gökseven, Cengiz Bozkurt ve Köksal Engür.

  * Yönetmen * Onur Ünlü * Program Ekibi

  * Senaryo: Burak Aksak

  4 yorum:

  Muharrem Evkuranlar dedi ki...

  Kesinlikle katılıyorum ama gel gör ki dünyada birçok listede birinciliği olan imdb de ilk beşte yer alan sözkonusu dizi(miz) yeteri kadar ilgi görmiyor. Benim tek korkum dizi fazla reklam almıyor. 1 saati aşkın bölümde 2 defa reklam gösteriliyor. Türkiye gibi sektörü cılız olan bir ortamda bu iyi birşey değil her ne kadar izleyici için olumlu olsa da...

  aydin karataş gökhan dedi ki...

  Kaliteli olmak maalesef populer olmaya engel oluyor bizim ülkemizde ama yine de beklenenden daha fazla ilgi görüyor. Umarım ileride hak ettiği yerlere gelir.

  timeout dedi ki...

  Fırsat buldukca bende izliyorum :) ve hakkını kesinlikle veriyorlar :)

  Aydin Gökhan Karataş dedi ki...

  fırsat bulmayı bırak timeout fırsat yarat :)

  Blog Listem

  Fashion

  Beauty

  Travel