• Breaking News

  Yangın Var Filmi 9 Aralıkta Vizyonda


  İki gencin aşk hikayesini anlatan Yangın Var filmi; Diyarbakır’dan Trabzon’a gönderilen itfaiye kamyonunda başlayan aşkı konu ediyor.

  Hikaye;
  Diyarbakır, Trabzon`un Çayırbağı beldesine bir itfaiye kamyonu hediye eder. İtfaiyeci Koşman kamyonu Trabzon`a getirmek icin görevlendirilir ve kendini bir yaz günü Diyarbakır`da bulur. İstemeye istemeye gittiği Diyarbakır`dan geri dönüşü sırasında yanında gizemli bir misafir, dışarıda olağanüstü bir doğa, önünde uzun bir yol ve sıradışı bir macera vardır. 

  Aşk, heyecan, hüzün ve kahkaha dolu Trabzon dönüş yolculuğu Koşman`ın ve yol arkadaşı Asya`nın bütün hayatını değiştirecektir.

  Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Koray Çalışkan’ın Murat Batgi ile kaleme aldığı senaryo  Hürriyet Gazetesi’nde 1.5 yıl önce yayımlanmış bir haberden esinlenerek yazılmış.

  Diyarbakır Belediyesi Başkanı Osman Baydemir’in itfaiye araçları bozulan Trabzon’un Çayırbağı Beldesi’ne hediye ettiği kamyonlardan yola çıkan filmde, Baydemir rolünde Yavuz Bingöl’ü izleyeceğiz. Başrollerini Osman Sonant ve Nesrin Cavadzade’nin paylaştığı Yangın Var’da Erkan Can, Şerif Sezer, Settar Tanrıöğen, Gaffur Uzuner ve Metin Yıldız da var.

  Film çekimleri, 1 Temmuz’da Diyarbakır’da başladı ve 9 Aralıkta sinemalarda gösterime girecek.
  Yangın Var filmi ayrıca Bingöl, Artvin, Rize ve Trabzon şehirlerini de kapsıyor.

  Saraçoğlu, Aralık’ta vizyona girecek film için uzun bir hazırlık döneminden geçtiklerini belirterek, “Bu iki gencin aşk hikayesi, tek şaka yapmadan bizi kahkahalara boğacak ve hepimizde küçük de olsa bir iz bırakacak” diyor.

  Eğlenceli bir film olacak gibi hadi bakalım hayırlısı.

  2 yorum:

  Aciman'nın Sanat Güncesi dedi ki...

  selam twitterda birbirimizi takip ediyoruz. Bende bugun blogunu gordum iceleyebildim. Sende benimkine goz atarsan sevinirim

  tskler
  acimaninsanatguncesi

  Aydın Gökhan dedi ki...

  :) twitter böyle iletişim sağlaması güzel :)

  Blog Listem

  Fashion

  Beauty

  Travel