• Breaking News

  NBA Tekrar Başlıyor; Lovakt Sona Erdi


  Amerikan Ulusal Basketbol Ligi'nde (NBA) kulüp sahipleriyle oyuncu temsilcilerinin, lokavtı sona erdirecek olası anlaşma üzerinde sözlü uzlaşmaya vardıkları açıklandı. Sezonun 25 Aralık'ta başlaması bekleniyor.


  Sezon başlamadan önce NBA'deki yeni iş sözleşmesi üzerinde, takım sahipleri ve oyuncular birliği anlaşma sağlayamamış ve lokavt kararı alınmıştı. 1 Temmuz'da ilan edilen grevin ardından, görüşmeler çok uzun süredir devam ediyordu.

  Normalde toplam 82 maç üzerinden oynanan NBA'de normal sezonun bu sezon 66 maçlık bir periyotta tamamlanması planlanıyor.

  NBA Başkanı David Stern, "Oyuncular Birliği ile sözlü bir anlaşmaya vardık. Sezonun 25 Aralık'ta başlamasını bekliyoruz. Şu anda bir anlaşma var ancak anlaşmanın detayları hakkında bir bilgi vermek istemiyorum. 10 gün içerisinde ufak bazı anlaşmazlıkların da çözülmesini bekliyoruz. Artık NBA'nın başlaması için bir sorunun olduğunu görmüyorum" dedi.

  Bu durum başta Beşiktaş Milangaz olmak üzere Fenerbahçe Ülker, Galatasaray CC, Anadolu Efes ve Türk Telekom takımlarını yakından etkileyecek. 

  Beko Basketbol Ligi temsilcilerinden ayrılacak isimler şöyle: 

  BEŞİKTAŞ 

  Deron Williams 
  Semih Erden 

  GALATASARAY 

  Zaza Pachulia 

  FENERBAHÇE 

  Thabo Sefolosha 

  TÜRK TELEKOM 

  Mehmet Okur 

  EFES PİLSEN 

  Ersan İlyasova'nın durumu belli değil Sasha Vujacic ise sezon sonuna kadar anlaşma yapmıştı...

  Hiç yorum yok:

  Blog Listem

  Fashion

  Beauty

  Travel