.
Kişisel Kişisel

NBA Tekrar Başlıyor; Lovakt Sona Erdi


Amerikan Ulusal Basketbol Ligi'nde (NBA) kulüp sahipleriyle oyuncu temsilcilerinin, lokavtı sona erdirecek olası anlaşma üzerinde sözlü uzlaşmaya vardıkları açıklandı. Sezonun 25 Aralık'ta başlaması bekleniyor.


Sezon başlamadan önce NBA'deki yeni iş sözleşmesi üzerinde, takım sahipleri ve oyuncular birliği anlaşma sağlayamamış ve lokavt kararı alınmıştı. 1 Temmuz'da ilan edilen grevin ardından, görüşmeler çok uzun süredir devam ediyordu.

Normalde toplam 82 maç üzerinden oynanan NBA'de normal sezonun bu sezon 66 maçlık bir periyotta tamamlanması planlanıyor.

NBA Başkanı David Stern, "Oyuncular Birliği ile sözlü bir anlaşmaya vardık. Sezonun 25 Aralık'ta başlamasını bekliyoruz. Şu anda bir anlaşma var ancak anlaşmanın detayları hakkında bir bilgi vermek istemiyorum. 10 gün içerisinde ufak bazı anlaşmazlıkların da çözülmesini bekliyoruz. Artık NBA'nın başlaması için bir sorunun olduğunu görmüyorum" dedi.

Bu durum başta Beşiktaş Milangaz olmak üzere Fenerbahçe Ülker, Galatasaray CC, Anadolu Efes ve Türk Telekom takımlarını yakından etkileyecek. 

Beko Basketbol Ligi temsilcilerinden ayrılacak isimler şöyle: 

BEŞİKTAŞ 

Deron Williams 
Semih Erden 

GALATASARAY 

Zaza Pachulia 

FENERBAHÇE 

Thabo Sefolosha 

TÜRK TELEKOM 

Mehmet Okur 

EFES PİLSEN 

Ersan İlyasova'nın durumu belli değil Sasha Vujacic ise sezon sonuna kadar anlaşma yapmıştı...

0 yorum

Blog Listem