• Breaking News

  22 Kasım İnternet Yasağı

  22 Ağustosta başlayacakken ertelenen internet yasağı, 22 Kasım itibariyle aktif oldu. Peki bahsi geçen filtreleme sisteminin detayları neler?

   Uzun zamandır beklenen tarih sessiz sedasız geldi. Evvela 22 Ağustos olarak işaret edilen, ardından 3 ay ertelenen uygulama, 22 Kasıma taşınmıştı. 

  Peki merak edilen ve hakkında şehir efsaneleri dönen bu yasağın içeriğine bir bakalım isterseniz;

  Kullanıcılar başvuru yapmadıkları takdirde, 22 Kasım internet filtresinden etkilenmeyecek. Böylelikle mevcut kullanımlarını devam ettirebilecekler.

  Ancak internette karşılaşılan pornografi ve şiddet konusunda şikayetçi olan kullanıcılar, başvuru yaparak filtreye dahil olabilecek.

  Hangi Filtreler Seçilebilecek?

  Kullanıcılar, Aile ve Çocuk olmak üzere iki farklı seçenekten birini tercih etmek durumunda. Aile filtresinde, kanuni açıdan zararlı olduğu tespit edilen sitelere giriş isteğe bağlı olarak yasaklanacak. Çocuk filtresinde ise, sadece güvenlik sertifikası alan sitelere girişe izin verilecek. Böylelikle, küçük yaştaki kullanıcılar, ebeveynlerinin tercih etmeyeceği bir siteye giremeyecek.

  Herhangi bir seçenek için başvuru yapmayan kullanıcılar ise, interneti 21 Kasımdan farksız olarak kullanabilecek.

  3 yorum:

  Serkan ÇOKAYDIN dedi ki...

  Peki bu durum bir ceza getirmeyecek dimi paket seçmeyenlerin başına?

  Aydın Gökhan dedi ki...

  Bildiğim kadarıyla hayır çünkü paket seçmeyenler zaten standart paket oluyor.

  CAF dedi ki...

  Otomatik olarak herkes aile paketine geçti,22 kasımda.Ttnet online işlemler bölümünden ya da internet sağlayıcınız hangisiyse onun kendi sitesinin online işlemler bölümünden,paketinizi değiştirebilirsiniz.Saygılarımla.

  Blog Listem

  Fashion

  Beauty

  Travel