• Breaking News

  Sosyal Medyanın Gücü


  Kimilerine göre boş vakit geçirmenin, geyik çevirmenin, karı-kız peşinde koşmanın yeri sosyal medya... oysa sosyal medyayı bu hale getiren yine insanların kendisi... Tıpkı bıçağı ekmek kesmek yerine adam kesmek için kullanan insanlar olduğu gibi.. Oysa sosyal medyanın amacı bu değildi. 

  Şimdilerin vazgeçilmezi sosyal medya. Türkiye'de en yaygın kullanılan iki sosyal medya mecrası ise facebook ve twitter. Artık şirketlerin bile buralarda yer almaya çalıştığını ve kampanyalarını buralarda düzenleyip buralarda duyurduklarını hepimiz biliyoruz. Ne var ki hala sosyal medyayı boş mecra olarak gören insanlar da yok değil. İşte bu yüzden güncel bir örnek vermek istedim;

  Acun Ilıcalı,  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın annesi vefatında yayın yapmayıp verdiğimiz şehitlere rağmen yayın yapmasına kızan twitter kullanıcıları #acunukiniyoruz yazarak bu konuya dikkat çektiler ve bu konu twiterda TT (trending topic) yani en çok konuşulan konu oldu. Ve bu haber bugün gazetelerde yer aldı.

  Acun Ilıcalı tarafından bir açıklama dahi yapıldı;

  Dün sosyal medyada yer alan Başbakanımızın annesinin vefatı ertesinde yayın yapmadığımız ancak dün akşam yayın yaptığımız bilgisizlik ya da dikkatsizlikten kaynaklanan haksız bir suçlamadır. Bu konuda bilinmesi gereken gerçek şudur ki, Başbakanımızın annesinin vefatının ertesi günü, aynı dün akşam olduğu gibi, Yetenek Sizsiniz Türkiye yayınlanmış yine bir ertesi gün Yetenek Sizsiniz Türkiye ekrana gelmiştir. Ayrıca dün akşam yayınlanan Yetenek Sizsiniz Türkiye hain saldırıdan önce çekilmiştir.Acun Medya ailesi olarak aziz şehitlerimizin acısını her Türk evladı gibi derinden yaşıyor, kederli ailelerine başsağlığı diliyoruz. Kamuoyuna önemli duyurulur.

  İşte sosyal medya bu kadar güçlü konumda şu an!!

  2 yorum:

  hakan berber dedi ki...

  Twitter son günlerde gerçekten çok güçlü bir hal aldı..

  Aydın Gökhan dedi ki...

  istemek başarmak demek unutma :)

  Blog Listem

  Fashion

  Beauty

  Travel