• Breaking News

  İşletme Fakültesinin Yeni Öğrencilerine Hoşgeldiniz Şakası


  Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde bugün yeni arkadaşlar için küçük bir sürpriz vardı. 

  Okulun yenisi oldukları için hemen dikkat çeken bu arkadaşlar bizim de dikkatimizden kaçmadılar. Onlar için küçük bir sürpriz yaparak okula iyi bir başlangıç yapmalarına yardımcı olmak istedik. Tabi kendi adımıza da keyifli olacaktı, ki öyle de oldu.

  Her öğrencinin korkulu rüyasıdır sert mizaçlı hocalar, biz de  bu konu üzerine işledik;  aramızdan bir arkadaş Şenol Hocamızın asistanlığını üstlendi böylece sert mizaçlı hocamız ortaya çıktı. Ayrıca bu dersten dört yıldır da geçemeyen arkadaşlar olunca gözler de bu dersi nasıl geçeriz sorusunu görmeye başladık. Yavaş yavaş tuzunu biberini de atınca olay iyice güzel olmaya başladı.

  Asistan hoca görevindeki arkadaşımızın bizlerle olan karşılıklı diyalogları, ve bizlerin yeni arkadaşlara vermiş olduğumuz korkutucu yanlış tüyolar sayesinde dersin çekilmez olduğu ve bu dersin kolay kolay geçilemez olduğu kanısını onlara yerleştirdik. Bundan sonrası çok da zor olmadı, her şey ürperti dolu gözlerinden okunurken olaylar çorap söküğü gibi birbirini takip etti.


  Bir ders böyle geçip giderken ders sonunda yeni arkadaşlarımıza bunu bir oyun olduğunu Şenol Hocamızın değerini bilmeleri gerektiğini ve öyle korktukları gibi dört senedir o dersi alan kimsenin olmadığı söyleyince yüzlerindeki ifade görmeye değerdi. Sanırım onlar da bugünü kolay kolay unutmayacaklar.

  Bütün dersi böyle güzel bir hale getiren ve bu şakayı yapmamıza izin veren Şenol Hocamıza ve burada beraber olduğumuz arkadaşlarımıza teşekkürler bu güzel anı için.

  Aydın Gökhan Karataş (Kaşar Öğrenci )
  Berkay Ertaş (Kaşar Öğrenci )
  Hakan Berber (Kaşar Öğrenci )
  Nami Süngü (Sert Mizaçlı Asistan Hoca )
  Ramazan Esen (Kaşar Öğrenci )
  Serhat Yakıcı (Kaşar Öğrenci )

  3 yorum:

  bugra dedi ki...

  yanlarında yazanlar rolleri değil gerçekler

  Aydın Gökhan dedi ki...

  bırak bu ayakları reyiz.. hemen laf atmalar falan..

  Adsız dedi ki...

  :) uleeen, adımı görene kadar hatırlamadım olayı :)

  Blog Listem

  Fashion

  Beauty

  Travel