• Breaking News

  Megaupload, Putlocker, Rapidshare Artık Yasaklı


  Megaupload, Putlocker, Rapidshare ve diğerleri... Tüm bu paylaşım siteleri artık yasaklı...

  Merak etmeyin bu kez haber Türkiye için değil, haber Hindistan için ancak özgürlük her nerede kısıtlanırsa kısıtlansın bu kısıtlama insan haklarına aykırıdır. Ve bunun karşısındayız..

  Türkiye'de alışık olduğumuz paylaşım sitelerine erişim engelli bu kez Hindistan'da karşımıza çıktı. Hindistan'da yaşayan internet kullanıcıları, artık Megaupload, Putlocker, Rapidshare gibi dosya paylaşım sitelerine ulaşmaya çalıştıklarında Telekom Departmanı (DOT) tarafından sitenin erişime kapatıldığına dair bir uyarı ile karşılaşıyorlar.

  Hindistan'daki internet kullanıcılarının hepsi henüz aynı durumda değil, ancak yakın zamanda bu sansürün tüm internet ağına uygulanması muhtemel. Sansürün nedeni olarak ise korsan içerik kullanımının kısıtlanmak istenmesi gösteriliyor.

  Gerekçeler her zaman aynı oysa bu tutumlar Türkiye de dahil uygulanıyor ve kurunun yanında yaşında yanmasından başka hiçbir şey değildir. Madem yasalara aykırı olanlar var bunun için neden yasalara saygılı olan insanları da illegal yollara itiyorsunuz. Yasak olanı yapanın yolunu kessen dahi başka bir yol bulacaktır.

  Hiç yorum yok:

  Blog Listem

  Fashion

  Beauty

  Travel