• Breaking News

  Google Adsense'den İlk Ödeme

  İnternet sitesi olan ve bu siteyi ziyaret edenlerin tıkladıkları reklamlardan para kazanmayı düşünen bir zihniyetle açtım bu siteyi. Zamanla nasıl reklam alınır nasıl para kazanılır diye araştırırken birçok reklam firması ile çalıştım ancak öyle kolay değildi internet üzerinden para kazanmak. Her yerde olduğu gibi bu alanda da yatırımlar yapmak gerekiyordu. Yapamayanlar ise onları kullanan reklam şirketlerinin eline düşüyor, onlarca reklam tıklamasından sonra bakıyorsun ki ortada ne para var ne de pul... Zaten koyulan minimum seviyeye tık başına verilen 2 3 kuruşla gelmek için göbeğin çatlarken bunun üzerinden önce yüzde yirmi ( %20 ) stopaj, daha sonra da yüzde onsekiz (18 ) KDV kesilince yine parayı almak hayal oluyor ve bir süre sonra bıkkınlık geliyor insana. 

  Ancak google tarafından sunulan reklam sağlayıcı google adsense de olaylar farklı gelişiyor. Dün itibari ile benim google adsense den aldığım ilk miktar da yüzümü güldürmeye yetti çünkü o kadar şirketin uyguladığı kesinti olmamıştı ve kuruşuna kadar yatırmıştı google adsense. Tabi google adsensenin de minimumu az değil ( yüz dolar) ancak gogle adsense tarafından verilen tık başına ücret de yüksek olunca o miktara yetişmek hiç de zor olmuyor..

  Denemek isteyenler için google adsenseyi tavsiye ederim artık siteden para kazanmak sadece işin tuzu biberi o kadar. 


  2 yorum:

  ehl-i blog dedi ki...

  ne kadar sürede ödeme aldınız?Adsense reklamlarını ekleyeli ne kadar süre oldu

  Aydın Gökhan dedi ki...

  çok çabuk olmadı çünkü giren sayısı ve reklam tıklayan sayısıyla alakalı ama gördüğüm en yüksek tık başı ücret ödeyen firma :)

  Blog Listem

  Fashion

  Beauty

  Travel