• Breaking News

  Aziz Yıldırım Şike İddiasıyla Gözaltında  Futbolda şike iddialarına yönelik İstanbul'da düzenlenen operasyonlar çerçevesinde, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu 30'a yakın kişi gözaltına alındı.
  Alınan bilgiye göre, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler, futbolda şike iddialarına ilişkin teknik takibin ardından İstanbul'da bazı evlere sabah saatlerinde operasyon düzenledi.
  Operasyonlarda, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Spor Kulübü Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu ile futbolcular Serkan Çalık, Ümit Karan'ın da aralarında bulunduğu 30'a yakın kişi gözaltına alınarak Vatan Caddesi'ndeki emniyete getirildi.


  Onca ünlü ismin bulunduğu bu girdap bakalım ne kadar çalkanacak. Kulüp binasından gözaltına alınanların evine kadar birçok yer aranıyor ve sonuçlarını hep beraber göreceğiz. 

  Ancak Türkiye'de şike olayının tamamen kaldırılması için sanırım bütün takımlar baya bi silkelenmeli her takımın ortaya dökeceği çok şeyi olduğuna inanıyorum. Daha önceden orta sıraların hiçbir anlamı yokken her m sempati duyduğu ona para kazandıran takıma maç verirken artık işin aslının farklı olduğunu düşünüyorum. 

  Aslında şikeyi kanıtlamak da o kadar kolay değil sen sene içinde maçı ver sene sonunda senden alacağımız oyuncunun bonservisine şike payını da katar veririz muhabbeti olursa sanırım kanıtlamak zor olacak çünkü bonservis bedeli denip ortadan sıyırır şikeciler.

  Artık gerçekten temiz bir lig olsun istiyorsak gerçeklerle yüzleşmeli ve şike yapan her kim ise acımamalıyız ancak bu sadece birkaç günah keçisi bulup kurtulmak ile mümkün değildir.

  Özellikle Bursasporun şampiyon olduğu yılı düşünelim, Bursaporun şampiyonluğuna bir sözüm yok öncelikle ancak son haftaya kadar Fenerbahçe şike yaptı diye ağlayan tüm takımların yöneticileri Bursaspor şampiyon olunca nedense ligin temiz olduğuna karar verdi. Eğer temiz anlayışımız böyle olacak ise bırakın adamların 1 2 günlüğüne emniyet müdürlüklerinde rahatsız etmeyin... 
  2 yorum:

  ehl-i blog dedi ki...

  sabah sabah büyük bir operasyon haberiyle uyandık.İnşallah artık bir sonuca ulaşırlar

  uuucar dedi ki...

  Bursaspor'un şampiyon olduğu sene Fenerbahçe son maçını Trabzonspor yerine başka bir takımla oynasaydı (bu sene ki gibi Sivasspor gibi) kesin o maçı da telefonla alırdı.Yada bu sene Fenerbahçe son maçını Bursaspor'la oynasaydı son hafta yine şampiyonluğu kaptırırdı.Ve tüm bunlar yani tıpkı geçen sene ki gibi şike yapanın şampiyon olamaması tüm olaylar,şikeleri örtbas etmeye yetecekti.Burada en önemli olay uzun bir araştırma sonucu ve tamamen somut verilerle tutuklanmış olmaları.Yani kanıt var.Bu demek oluyor ki ortada bir şike var ve İtalya'nın yaptığı gibi bir temizlik yapılabilmeli.Gerekirse 1 yıl lig oynanmasın ama pislikler temizlensin.Benim gibi sadece futbolu seven çoğunluğu kaybetmek istemiyorlarsa bu işin üzerine gidip en büyük cezaları vermeliler.

  Blog Listem

  Fashion

  Beauty

  Travel