• Breaking News

  Merlin ve Camelot Dizileri İle Tarihe Yolculuk

  Merlin
  Birbiriyle yakın alakalı iki isim Merlin ve Camelot. Tarihe adını mıh gibi çakmış yüzyıllar sonra bile hala merak konusu olabiliyor bu iki isim. 

  Film yapımcıları için de tarihte önemli yer kaplayanlar her zaman önceliktir. Bunu kendi tarihimizde dahi görmek mümkün. Bakınız Cüneyt Arkın filmlerinin birçoğu tarih filmidir. Ki biz onu  kahramanlıklarıyla tanıdık ve hala öyle anıyoruz.

  Yabancı film yapımcıları da bundan faydalandı ancak artık yeni bir trend var; diziler. Filmlerin uzun olması insanlara sıkıcı geldiği gibi insanları bağlamak yerine baştan gözünü korkutuyor ve bu da yapımcılar için para kaybı anlamına geliyor. Bu yüzden yeni trendle hem izleyicileri bağlamak mümkün hem de geliri yükseltmek. 


  O yüzden daha birçok konu da diziler karşımıza çıkacak. Dizilerde de ayrıntılara girilmek zorunda kalındığından daha fazla araştırma yapılıyor ve böylelikle biraz daha fazla öğrenmemiz mümkün kılınıyor.

  İşte tarihi iki dizi karşımızda; Merlin ve Camelot

  Merlin bu sezon 3. sezonunu yaşarken Camelot 1. sezonu ile karşımızda. Merlin dizisi adından da anlaşılacağı üzere Camelot'un büyücüsü Merlin'i konu ediyor. Oysa Camelot dizisi ise Camelot tarihini aydınlatıyor. 

  Bu dizilerin elbetteki ortak noktaları ancak bu ortak noktalar o kadar farklı bir şekilde ekranlara yansıtılmış ki insan hangisi daha doğru diye merak ediyor.


  Merlin dizisinde Merlin, sakar ve Arthur'a hizmetçi olarak köyden gelen bir büyücü; Camelot dizisinde Merlin yüzyıllardır yaşayan ve Arthur'un doğumuna şahit olmuş bir büyücü. 

  Yine Arthur, Merlin dizisinde babasının yanında bir şövalye olarak yetişirken; Camelot dizisinde evlatlık olarak verildiği bir çiftçinin yanında yetişmiş.

  Bunun gibi daha birçok farklılıklar yer alırken hangisi daha aydınlatıcı orası sizin aklınıza hangisi yatarsa odur. 

  Yahut, zahmet eder kitapları karıştırırsanız daha gerçekçi sonuçlara ulaşabilirsiniz..


  Camelot Dizisi İçin Tıkla..

  1 yorum:

  tubiss dedi ki...

  ben Merlin'den yanayım diğerini henüz izlemedim ama en azından gerçeğe daha yakın olarak o gözüküyor büyü fln doğaüstü konular olabilir ama yüzyıllardır yaşamış bir Merlin gözümde canlanmadı doğrusu :D

  Blog Listem

  Fashion

  Beauty

  Travel