• Breaking News

  TRT nin Derdi Reyting mi Olmalı?


  Önceleri devletin vatandaşına ulaşma mesaj verme platformuydu TRT hatta uzun bir süre rakibi dahi yoktu taa ki ilk özel televizyon kanalı olan İnterstar adında bir kanal açılana dek. Türkiye gelişti, teknoloji gelişti para sahibi insanlar çoğaldı ve nitekim bugünlere geldik. Şimdilerde akılda tutulamayacak kadar çok televizyon kanalı var. Tabi hala TRTmiz duruyor hala en büyük kanallar arasında. Ee ne de olsa halkın kanalı o ve öyle kalacak.


  Tabi bu uzun yolculuk boyunca TRT gelişti ve değişti. Bu süreçte de her zaman devlet desteği ödeneği aldı yani bizim vergilerimizle devam etti yoluna. Ee devlet kanalı normal diyebilirsiniz zira bende önceden böyle düşünüyordum ancak vergilerden toplanan bu ödeneklerin adam akıllı kullanılmaması, insana kendini keriz yerine konmuş hissiyatı veriyor.

  Peki ama neden böyle bir hissiyat uyanıyor?

  Elbette vereceğim vergimi ama elektrikten bile TRT ye kattı payı alınıyorken nasıl olur da TRT hala reyting için bu paraları savurur. Yahu senin savurduğun o paralarda tüm milletin hakkı var ki parayı savurduğunu düşündüğüm yerler kesinlikle tüm halkın ihtiyacı için değil.

  Tutmayan dizilere ödenen paraların hesabında değilim ben çünkü onlara anlam verebilirim; hadi derim halk sevmedi olmadı, yahut belgesel yine aynı.. ama futbol programı için eski ünlü futbolcuları oraya çıkartıp onlara bu kadar para vermek tamamen bir savurganlık değil midir?

  İlk önce Hakan Şükür geldi, neden bu kadar para veriliyor dendi cevap hazırdı;
  - Hakan Şükür geldiğinden beri reytingimiz arttı.

  Şimdi Sergen Yalçın için aynı soruyu sorsam yine aynı traji-komik cevap gelecek. Ama özel bir kanalda yorumculuk yapan bir yorumcu TRT ye asgari ücret artı sigorta ile girmemiştir herhalde.

  Demem o ki madem reyting peşindesin madem reyting artıyor sen de reklamlardan kazan bırak devletin yakasını ödenek alma yahut devletten birileri çıksın desin ki TRT için aldığımız vergilerin bir kısmını feshettik. Bende diyeyim ki tamm kardeşim böyle daha mantıklı. Ama sen paraları, reyting uğruna böyle saçarsan olmaz.

  TRT nin derdi reyting mi olmalı asla. Tamam reytinglere bakarsın ona göre geleceğe adım atarsın ama yaptığın program olmasa bile olur çünkü futbol yorumculuğu olsa ne olmasa ne..

  Yorumcuların yaptığı yorum hangi taraftarın düşüncesine yahut çıkarına uygunsa bak şu şu bunu dedi diyor o kadar.

  Peki TRT bunun için mi var? reyting için mi var?

  Yoksa kamunun yararı için mi var?

  Hiç yorum yok:

  Blog Listem

  Fashion

  Beauty

  Travel