• Breaking News

  Bloguma Dokunma


  Özgürlükler ülkesi olan Amerika'dan bile daha fazla basın özgürlüğüne sahip bir ülkede yaşadığımız için çok sanşlıyız. Zira, bakın Amerika'da yazarlar gözaltına alınıyor her gün ve her gün bir başka internet sitesi yayını engelleniyor.


  Başbakandan bakanlara, hakimlerden savcılara herkes bu ülkenin hukuk devleti olduğunu ve özgürlüğün herkesin hakkı olduğunu söylüyor ancak sadece söylüyor. Youtube kapatıldı belki birçok kimse bilmiyor ama vergi ödemediği içindi, şimdi blogspot kapatıldı yine digitürk para kaybettiği için yani özgürlük para verenin bu ülkede.

  Digitürk belki kendince haklı davasında parasını korumak isteyecektir ancak bilmediği blogger'lerin hepsi maç yayınlamıyor ve maç yayınlarını .com olan adreslerden temin ediyorlar. Bu demek oluyor ki Digitürk sadece ağacın dallarını budadı. Ancak kendisine çok faydası olmayacak bu yasakla yüz binlerce blogger ın yayın hakkını kapattırarak kendini ifade etme özgürlüğünü ve onların reklam gelirlerini elinden aldı.

  Ve her şeyden önce asıl suçlu burada bu kararı veren hakimdir. Yahu bir bazı hakimler rüşvet yese bütün hakimler rüşvet alıyor diyip sizi cezalandırsak hoşunuza gider mi?

  Ama neymiş kanun böyleymiş.. Bırakın Allah aşkına bunları. Tvler neden kapatılmıyor da ceza alıyor ki madem yapanlar belli, Digitürk kanıtlarla geldi size sizde ceza verin suç işleyene ama yok bizde öyle modern kararlar alınır mı? Hepsi kapansın sorun çözülsün böylece adalet yerine gelsin. Eski zamanlarda olduğu gibi bu köyde padişaha karşı olan varsa artık o köy olmasın, olmasın ki sorun çözülmüş olsun.. Ama unutma adaleti sağlamak için adil olmak gerek.

  Şimdi ben diyorum ki
  '' Ben bu adalet sistemine inanmıyorum.''
  artık yaptığın bu hatadan dön sayın adalet...


  Hiç yorum yok:

  Blog Listem

  Fashion

  Beauty

  Travel