• Breaking News

  Bedava Konuşturan Tarife mi Ucuz Konuşturan Tarife mi İstersin ?

  Atasözlerinin çelişkili olanları vardır da onlarla dalga geçersin ya işte öyle dalga geçilecek bir durumdayız iletişim konusunda.

  Bir tarafta 17 yıl boyunca piyasayı neredeyse tek elinde tutan Turkcell ve karşısında kaybolan rakiplerinin yenilenen yüzleri Avea ve Vodafone. Şu an en büyük çekişmenin yaşandığı sektör iletişim sektörü olsa gerek. Gerek reklamlar, gerek kampanyalar, gerekse rakipten müşteri kapma gayretleri hayli kızgın bir şekilde ilerliyor. Ancak bir konu var ki insana bedava mal baldan tatlıdır sözünü aklın derinliklerinden çıkartıyor. Bedava konuşma dakikaları bazen sms ile bazen lira yüklemeyle ama bir şekilde sana verilen bedava dakikalar. İşte o dakikalar insanların fırsat bu fırsat deyip hunharca harcadığı binlerce dakika.


  Peki ama nereden geliyor bu değirmenin suyu diye merak eden var mıdır bilmem ama bildiğim tek şey o bedava dakikaların maliyetini yine bizlerin çektiği. Çünkü büyük şirketler kar güdüsü olmadan hareket etmez o zaman burada da mutlaka vardır. Hem bu maliyet konusunu şöyle de somutlaştırabiliriz. 

  Kamu mallarına zarar veren insanların devlete zarar verdiğini düşünmesi gibi bir konu bu bence. Çünkü devlet bizden aldığı vergilerle yoluna devam eder şirketler de bizler aldıkları kar paylarıyla. 

  Elbette şikayetin niye diye sorabilirsiniz ancak ben bedava konuşmak değil ucuz konuşmak istiyorum daha doğrusu bedava konuşturma veren şirketin yahut 10 dakikasını 50 kuruşu konuşturabilen şirketin gerçekçi bir fiyat koyarak benden hak ettiği kadarını almasını istiyorum ben...

  Yani benim tarifem bedava konuşturan değil ucuz konuşturan tarife olsun...

  Hiç yorum yok:

  Blog Listem

  Fashion

  Beauty

  Travel