• Breaking News

  Türk Futbol Takımlarının En Çok Kullandığı Taktik

  Yıllardır değişmeyen bir taktik anlayışı var Türk futbol takımlarında;Yenilirsersem hakem maçı katletti ve onun yüzünden kaybettik ama yok ligde durumlar kötüyse iş hakemleri aşaronlar hemen birer maşa durumuna düşer, yani ortada birplan vardır ve o takımda kesinlikle kurban seçilmiştir çünkü lig başlamadan önce ligi hangi takımı şampiyon olacağı hangi takımların Avrupa liglerine gideceği ve kimlerin küme düşeceği belirlenmiştirve bu yöde hareket edileceği hatta edildiği iddaa edilir.

  Bunun son örneği Galatasary Başkanı Adnan Polat tarafından ortya konmuştur. Başkan hakemler hakkında ağırsuçlamalradabulunurken işi iyice ileriye götürdü ve ayen beyan ortada bir plan var dedi. Yani ortada bir suç var diyor yoksa biz ligde burumda olmazdık ve o kadar parayı boşa vermediğimiz ortada olurdu diyor.

  İnsan bunları duyunca düşünmeden edemiyor; maden böyleşetyleroluyor senin takımın Fenerbahçe Spor Kulübü ile birlikte 17şer şampiyonlukla birlikte Türkiye liglerinin en çok şampiyon olmuş takımlarısınız o zaman da bu işler böyleydi ve sizde böyle mi kazandınız bunca şampiyonluğu?

   Düzmantık ile düşününce insan böyle bir sonuca varabilir ve birçok insanında eminim böyledüşünüyordur. Oysa ortada biraz daha komplike biraz daha kaotik bir durum söz konusu; Lobi.Küçük amaetkili bir söz lobi. Galatasaray şu an lobi yaparak durumu lehine çevirmeye ve suçu başkasına atarak kendi hatalarını örtbas etmek istiyor.

  Galatasaray bunu daha öncede yaptı ve yine aynışekilde suçlamalarda bulundu. Yine ortada bir plan vardı ve her şey bu plan dahilinde işliyordu. Ancakosene bilin bakalım kim şampiyon oldu;Galatasaray... Ortada plan olsaydı seni şampiyon yapmak istemeyenler diğer büyük takımları yapar ve kimseninde buna itirazı olmazdı ama sen şampiyon oldun. Yoksa senin yaptıklarında plan dahilinde miydi?

  Galasaray o zamanda kötü gidişin suçunu başkasının üzerie attı ve bu söylemlerle, suçlamalarlahakemnleri etki altında bırakarak şampiyonluğa ulaştı. Galatasaray bu tecrübeye dayanarak yine aynışeyleri yapıyorve başarılı olmayı umut ediyor.. Bu demeçlerden sonra bakın Gaziantep'te oynanan maça birçok insanın tereddütsüz penaltı çalacağı pozisyona hakem devam dedi. Bunun nedeni hakemleri etki altına almaktır...

  Adnan polatın suçlamaları, ağır ithamları hep bu yüzdendir..

  2 yorum:

  Adsız dedi ki...

  buna katılıyorum ama adanan polatın yaptığını aziz yıldırımda çok kez yaptı ve hakemlerin fb ye olan zaafı arttı

  Adsız dedi ki...

  asıl olan da bu işte hep oynuyorlar .

  Blog Listem

  Fashion

  Beauty

  Travel