• Breaking News

  En İyi Reklam Gizli Olanıdır

  Modern dünyada reklam artık çok önemli yere sahip ve en çok kazanç sağlanan bir alan olmuş durumda.. Reklamlar internette, televizyonda, radyoda, gazetede, dergide, sokakta yani insanların görebildiği her yerde.

  Ancak insanlar reklam saldırısına maruz kaldığı için ne reklam izlemek istiyor ne de reklam görmek istiyor. En sevdiği ünlülerinde bu reklamlar için kullanılması insanlarda artık bıkkınlık uyandırmış durumda. Reklamlar, komik ve çok yaratıcı olmalı ki ilgi çeksin ve izlensin ancak bunun da bir garantisi yok. Bu yüzden reklamın en iyisi ve en mantıklısı gizlenen reklamlardır.


  Artık bunun farkına varan firmalar insanları rahatsız etmeden onların bilinçaltlarına markalarının reklamlarını yerleştirirek istediklerini elde ediyor.

  Bu reklamların yapılması aslında çok kolay çünkü çekilen film ya da dizide bu markların kullanılması; bilinçaltına bu marka kullanılıyorsa bir bildikleri vardır mesajı yolluyor. Örneğin filmde fotoğraf çekmeyi seven ya da fotoğrafçılıkla uğraşan birinin belirli bir markayı kullanması, insanları o markaya yönlendiriyor. Bunun ünlülerin oynadığı reklamlardan farksız olduğunu düşünen insanlar bu konuda yanılıyor çünkü artık insanlar daha bilinçli ve reklam için ünlülerin yazılı senaryoları okuduklarının farkında. Ayrıca reklamda oynayan ünlü, normal hayatında bir başka markayı kullanırken görününce reklam için ayrılan bütün bütçe de boşa gitmiş oluyor.

  Bilinçaltı reklamları sadece görsel medyada değil yazılı medyada da kullanılıyor. Örneğin bir marka hakkında araştırma yapmak onlardan bahsetmek tamamen onun reklamı oluyor. Ki bunu en iyi seçim zamanında görüyoruz kanal yada yazılı medya tarafından desteklenen partinin liderinin konuşmaları seçim sloganları o medyanın her yerinde...

  Zaman, insanların ukala tavırları altında reklam yapmanın zor oluduğu bir zaman bu yüzden bilinçaltı reklamlar daha etkin ve etkilidir...

  2 yorum:

  Emre YORGANCI dedi ki...

  Gerçekten haklısınız, hem insanlar rahatsız edilmiyor hemde daha başarılı sonuçlar alınıyor..

  Aydin Gökhan Karataş dedi ki...

  önemli olan insan bilinçaltıdır oraya girdik mi her şey tamamdır :)

  Blog Listem

  Fashion

  Beauty

  Travel