• Breaking News

  Kişisel Gelişim Kitaplarının Faydaları

  Herkesin elinde bir kitap; okuyacak, kendini geliştirecek ve diğer insanlara fark atacak, onlardan bir adım ötede olacak bu kitap sayesinde. Özellikle iktisadi ve idari bilimler okuyanlar en ön sırada yer alır bu listede. Çünkü kendini en çok pazarlaması gerekenler onlar. Bu yüzden de en çok onların elinde görüyoruz kişisel gelişim kitaplarını...

  Peki bu kadar popüler olan kişisel gelişim kitapları insanlara ne kadar faydalı?

  Bu soruyu öncelikle kendimize sormalıyız. Alacağımız bu kitap bize ne kadar faydalı olacak? Bu soruyu cevaplamak içinse öncelikle kendimizi çok iyi tanımamız gerekir çünkü faydanı neye göre olacağını bilmek zorundayız.

  Biz kendimizi tanıdık bize en yakın kitabı aldık ama bu kitabın yazarı bizi ne kadar tanıyor? 


  Yahut içinde yazdığı bilgiler gerçekten bizimle aynı şartlara sahip olunarak mı yazıldı?

  Kişisel gelişim kitapları benim için hiçbir şey ifade etmez çünkü benim hakkımda en ufak bilgisi olmayan biri benim için sadece genel bilgilerden bahsedebilir. Ve okuyucularının kimler olduğunu bilmediği için daha fazla satmak için olabildiğince genel konuları yazar. Bu sayede okuyucu sayısı artar ve daha fazla para kazanır sende para vererek herkesle aynı genel bilgilere sahip olmuş olursun.


  En çok başarı hikayeleri okunur, şu adam şöyle yapmış başarılı olmuş, bu adam böyle yapmış başarılı olmuş.. diye uzar gider kitaplar sende aynısı yaparsın ama kesinlikle tutmaz. Sonra sorarsın kendi kendine neden diye; nedeni açık değil mi?


  Şartlar evet yalnızca şartlar. Yazarın bunları yaşarken sahip olduğu şartlarla senin sahi olduğun şartlar asla aynı değildir çünkü. Ayrıca sen okudun ve böyle bir durumda neler yapacağını öğrendin ama böyle bir durumda neler yapılacağını öğrenen binlerce insan bunun için önlemini almış olacak..


  Kişisel Gelişim kitaplarının en büyük faydası ise şudur ; Yazarına büyük miktarda paralar kazandırmak... Elbet okumak insanı daha ileriye götürür ama körü körüne inanılan hiçbir şeyin faydası yoktur...

  Hiç yorum yok:

  Blog Listem

  Fashion

  Beauty

  Travel