• Breaking News

  İnternet Siteleri Nasıl Para Kazanıyor  Modern zamanların yaşam yeri veya milyonlarca insanın her gün uğradığı bir mola yeri diyebiliriz internet için. İnternete giren insanların sayısı artarken internette site sahiplerinin de sayısı artıyor her geçen gün.


  Bu internet sitesi sahipleri de bu durumdan kazanç elde etmek istiyor. Peki onlar bu kazancı nasıl sağlıyorlar?

  Aslında internette para kazanmak çok kolay görünse de çok güçlü bir internet siten yoksa yani günlük ziyaretçi sayın fazla değilse para kazanman pekte kolay olmuyor. Kazanç elde etmek sitede yayınlanan reklamlara bağlı ve bu reklamlar ya gösterime başına ya tık başına ya da yönlendirilen siteye sağlanan üye başına ücret ödüyor. Ancak bunun için sitene çok fazla ziyaretçi çekmen lazım çünkü her giren ne reklam tıklıyor ne de reklamlardan başka sitelere üye oluyor böyle olunca site sahibi de verdiği emeklerin boşa olduğunu düşünüp artık siteden soğumaya başlıyor.

  Bende bir site sahibi olarak aynı düşüncülere sahibim ve site açmadan önce reklam tıklamazdım ancak şunu fark ettim ki bu adam oturup uğraşıyorsa ve benim işime yarayan bir bilgiyle karşımdaysa o zaman benden taraf bir reklam tıkını hak ediyor. Bu arada çokta fazla değil reklam tık en fazla 10 kuruş oluyor ancak o da her zaman değil.

  Bu yüzden siteden kazanç elde etmek isteyenler öncelikle bunu göz önünde bulundurmalılar ve ziyaretçi olarak girenlerde site sahipleri için çok küçükte olsa bir destek için reklam tıkı sağlayabilirler.

  Not 1 ; Her geçen gün artan internet kullanıcı sayısının 1.5 milyarın üzerinde olacağı öngörülüyor.

  Not 2 ; Facebook reklam kazancıyla dünyanın en fazla kazancına sahip olan siteleri arasında.

  1 yorum:

  Adsız dedi ki...

  Bu insanlarımızın anlayışından kaynaklanıyor.Bir kere bizde böyle bir kültür yok.Emeğe karşılık verilmiyor.Adam blogu okuyor işine yaradıysa tekrar google a geri dönüyor yaramadıysa da google a geri dönüyor.İnsanlar alıştılar internette bedava bilgiye.Facebook Gibi bağımlılık yapan sitelerin daha çok kazanması doğal.Bu yabancı kültürden gelmesinede bağlı.Yavaş Yavaş gelişicez.Bunu umut ediyorum.Genç nesil artık bu işin eğitiminide almaya başladıkça daha ileri seviyelere gideceğizdir.

  Blog Listem

  Fashion

  Beauty

  Travel