• Breaking News

  Facebook e-posta Adresi

  Bildiğiniz gibi bir süre önce Facebook profil sayfalarımıza facebook.com/kullanıcıadı şeklinde erişebilmemize olanak sağlamıştı. Şu günlerde ise internette Facebook hakkındaki en sıcak konu Facebook’un kullanıcıadı@facebook.com şeklinde e-posta adresleri dağıtacağı. Zaten bir sürü e-posta hesabımız var neden Facebook’un hesabını kullanalım diyebilirsiniz. Mark Zuckerberg bu e-posta servisinin diğerlerine oranla farklı olacağını söylüyor. Farklılıklardan birisi elbetteki Facebook Chat ve Message’ın e-posta adresiniz ile entegre olacak olması,bir diğeri de Microsoft’un altyapısını kullanarak 25 GB’lık depolama alanı sağlaması,diğerlerini görmek içinse sanırım biraz beklememiz gerekecek. Çünkü şu an bu e-posta adresleri sadece davetiye ile dağıtılmakta.

  Facebook'un somut adımlarından biri de şimdi Amerikan Tarım Bürosu'na ait fb.com'u 8.5 milyon dolara satın alması oldu.

  Ancak buna rağmen Facebook'un fb.com ile ne yapacağı henüz kesin olarak bilinmiyor. Uzmanlara göre Facebook, Yahoo'nun yaptığı gibi @facebook.com ismiyle kullanıcılarına e-mail hizmeti verebilir ve fb.com'u da bin 500'ün üzerinde olan Facebook çalışanlarına özel olarak ayırabilir.

  Zira Yahoo da daha öncesinde @yahoo.inc.com e-mail servisini sadece çalışanlarına sunmuş ve kullanıcılarına da @yahoo.com olarak hizmet vermeye başlamıştı. Böylelikle Yahoo, çalışanlarıyla sayısı milyonları bulan kullanıcılarını bu şekilde ayırabiliyordu.

  Hiç yorum yok:

  Blog Listem

  Fashion

  Beauty

  Travel