• Breaking News

  Otobüste Telefonla Konuşmak

  Kimisine göre görgü kuralına aykırı olduğu içindir kimisine göre ise aracın bozulmasına sebebiyet verdiği içindir araçta telefonla konuşulmaması. 

  Otobüsteyken çalan telefon, birçok insanı ikilem arasına sokar ilk çalışından itibaren. Ne yapmak gerek şimdi diye düşünürken telefonun diğer ucundaki insan da merak içinde kalır çağrı sayısı artıkça. Ya açıp konuşursun arkandan amcam sana seslenir kapat o telefonu diye yahut açar müsait olmadığı söyler hemen kapatırsın ya da hemen meşgule atarsın. Bunlardan birini mutlaka yaparsın ama asıl olan insanların kafasındaki Otobüste Telefonla Konuşmaktır.

  Araçlarımız o kadar teknolojik ki telefondan etkileniyor çünkü uçakla aynı donanıma, aksama sahiptir. Senin telefonundan etkilenirken daha doğrusu senin telefonun araca zarar verirken başkasının ki vermez hele şoförün cebindeki telefonlar asla zarar vermez. Kaza olduğu zamanda kesin araçta olanların telefonu açıktır...

  Görgü kuralına göre yüksek sesle konuşmak kabalıktır ki bu telefonda da olabilir yanında oturan arkadaşınla olan muhabbetinde de olabilir. Nerede olduğu fark etmez ancak telefonla konuşurken rahatsız olan biri sen yanındakiyle konuşurken de rahatsız olabilir pekala. Ama bizde sadece telefonla konuşurken rahatsız olunur bilgilerinize..

  Bana gelince ben telefonu açar müsait olmadığı ve müsait olacağım vakit arayacağımı söyleyerek kapatırım. Nedeni ne görgü kuralıdır ne de aracın zarar göreceği düşüncesi. Sebep çok basit karşımdaki olan saygı ve onu tam anlamıyla anlayabilmek. Her söylediğinden sonra tekrarlatmak hem onu hemde beni yorar. 

  Hiç yorum yok:

  Blog Listem

  Fashion

  Beauty

  Travel