• Breaking News

  İstanbul Avrupa Kültür Başkenti Olunca Neler Oldu

  İstanbul, kültür başkenti olarak kabul edildiğinde insanlar haklı gururla dolu bir sevinç yaşadı. Bu çerçevede birçok etkinlikler düzenlendi ve geçen günlerde bu ünvana veda etti. Şimdi bu organizasyon kapsamında neler yapıldığının reklamını izliyoruz reklamlarda.


  Reklamlarda yapılanlar her söylendiğinde o kadar mutlu oluyor ki insan koltuk altları kabarmıyor değil. Medeniyetleri buluşturan İstanbul için gerçekten ne yapılsa azdır. Aşağıda yer alan videoda da kültürle dolu bir yılın nasıl geçtiğine dair küçük bir özet var.


  Şimdi bu reklamı izlerken insan neler neler düşünmüyor ki. Gerçekten büyük bir organizasyondu ve hakkıyla yaptık, kültürle dolu bir yıl geçirdik. Ama beni çok üzen bir nokta var; gerçekten bu kadar şey yapılabiliyorsa neden daha önce yapılmadı neden kültürün gerçekten başkenti olamadık, neden insanlar kültürden bahsetmeye başladığında İstanbul'un adı her defasında geçmedi?

  Bu kadar sorunun çok basit bir cevabı var aslında bunlar yapılırken maddi olarak da itici güç olarak da Avrupalılar vardı. Şu kadar para verildi karşılığında şunlar şunlar yapılmalıydı. 

  Ama neden biz başımızda çoban olmadan yapamıyoruz ki hiçbir şeyi. Avrupa Birliği kriterlerinde daha yolun yarısına bile gelemedik hadi diyelim bazı kriterler kültür olarak ve ya ulus olarak bize ters ancak ya diğerleri. Daha almamız gereken çok yol var çok...

  Bir gün kimsenin desteği olmadan kimsenin bize çobanlık yapmasına gerek yapmasına gerek kalmadan bir şeyler yaptığımızda o zaman olmuşuz demektir..

  Videoya Git

  2 yorum:

  FASLI dedi ki...

  Ah İstanbul!

  Adsız dedi ki...

  http://www.lpghaber.com/Istanbul-2010-Ajansi-Genel-Sekreteri-Eyup-Ozguc--Istanbul-2010--Turkiye-nin-Gelecegine-Yatirimdir--haberi-55208.html

  Blog Listem

  Fashion

  Beauty

  Travel