• Breaking News

  Hoşgörü Köyü

  Etrafımızda yaşayan insan sayısı birçok nedene bağlı olarak sürekli artıyor. Bu artış yanında artılarını ve eksilerini de getiriyor. Hep merak etmişimdir acaba artısı mı çok yoksa eksisi mi diye. Ama geçen bir şey bariz olarak çarptı gözüme eksi tarafından... Belki aklınıza birçok şey geliyordur belki de tahminlerde bulunuyorsunuzdur... Ama çok küçük bir şey herkesin ağzında sakız olmasına rağmen aslında unutulmuş bir şey... O şey hoşgörü arkadaşlar... 
  Şimdi söylediklerimde haklı olduğumu göreceksiniz. Hayat gün geçtikçe daha da zor bir hal alırken bunlar için suçlayacak hep birilerini veya bir şeyleri arayıp durduk. Oysa suçlu başucumuzda idi, hemen aynanın karşısında ama kaç kere gördük onu, kaç kere fark ettik... Belki bazen, belki hiçbir zaman.. Ama suçlu hep hoşgörüsünü kaybetmiş, popüler olmak uğruna saçma sapan espriler peşinde koşan, en yakın arkadaşlarının bile eleştirisine gelemeyen bizlerdik.. 

  Kaç kişi pardon diyen birinin arkasından küfür etmedi, kaç kişi kasten yapıyor sonrada pardon deyip geçiştirdiğini düşünmedi, peki ya kaç kişi annesini ve babasını terslemekten çok oluruna gitti orta yolu buldu??

  Tanıdığıma hoşgörüm var ama tanımadığama asla diyenlerden değil misin yoksa...

  İşte o zaman hoşgörünü kaybetmemişsin demektir.

  2 yorum:

  Adsız dedi ki...

  Güzel bir yorum getirmişsin hayat iyce yozlaştırıyor insanları

  Aydın Gökhan dedi ki...

  teşekkür ederim, umarım okuyan herkes bunun farkına varır sizin gibi.

  Blog Listem

  Fashion

  Beauty

  Travel