• Breaking News

  Bilgi Çöplüğünde Kaybolmak

  Her gün o kadar çok şey yazılıp çiziliyor ki internette, insan aklı yetişemiyor bu hıza. Ama bu yazılanlar ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemiyoruz ancak daha sonradan sonradan öğrenebiliyoruz. Tabi bu sırada yazılanlarda çakılıp kalıyor internette...

  Bazen sitemin tirajı artsın kaygısıyla  bazen aman kalabalık olsun da elbet giren olur anlayışıyla yahut başka amaçlar için yazılır ama mutlaka yazılır her gün sayısız şey. İşte bu yazılanlar yanlış olduğu aydınlanmış olsa bile bir türlü kalkmaz internet dünyasından..

  Bunun en büyük örnekleri de başlığın ilgi çekici olup içeriğinin o konuyla uzaktan yakından alakadar olmamasıdır.  Başlık tıklanır ve hemen ardından içeriğe bakılır ama ağız dolusu küfrün vermiş olduğu o rahatlıktan sonra sayfadan çıkılır. Bazen kara listeye alınır bu site giren için ama genelde hep düşülür bu tuzağa..

  En sevdiğin şarkıcı albüm çıkarmıştır ve dinlemek için site ararken kendine karşına çıkan sitelerden bir çoğuna girersin ama ne mümkündür ki bu isteğini başarabilesin çünkü sende tuzağa düşmüşsündür..

  İşte bunlar tamamen siteye insanları çekmek için yapılan ve bilgi çöplüğüne neden olan yazılardır. Aradan yıllar geçsede o başlığı yazdığında belki yine gerçekten ulaşmak istediğinden önce böyle bir çöplüğe saplanıp kalacaksın o değerli vakitlerinden kaybederek...

  Hiç yorum yok:

  Blog Listem

  Fashion

  Beauty

  Travel