• Breaking News

  Samimiyetle Söylüyorum; Laubaliyiz

  İnsanlar modern zamanlarda birbirlerine daha az güvense de daha hızlı bir şekilde yakın arkadaşlıklar kurabiliyor ve samimi olabiliyor. Her yeni nesilde de bu olay çok daha hızlı bir şekilde gerçekleşmeye devam ediyor.

  Tanışdığın bir insanla aynı gün aynı evde kalabiliyorsun artık. Ve onunla birçok şeyi paylaşabiliyorsun bir anda.. Aynı gün kankan, dostun her şeyin olabiliyor bir anda..

  Bunun ne kadar doğru ya da ne kadar yanlış olduğu tabiki insanların kendisine kalmış. Yaşayan insanlar zaten neyin doğru neyin yanlış olduğunu bilen insanlar..

  Ancak ortada gerçekten bir sorun var ve bu yadsınamaz. Bu yanlış insanların samimiyet adı altında yapmış oldukları davranışlar..

  Bu davranışların kategorisi laubalilik olduğu halde insnalar samimiyet adı altında çok rahat yapabiliyor.

  Peki ama bu ikisi arasındaki fark nedir?

  Laubailiğe cıvıklık ta diyebiliriz, samimiyetse sınırları olan bir durumdur.. Bu sınırlar neler derseniz saymakla bitmez ama birkaç şeyle özetleyebiliriz biz bu konuyu..

  Bir insan eğer yakın bir arkadaşından kıyafet ya da herhangi bir eşyasını ödünç isteyebiliyorsa bu samimiyettir ya da bunu para konusunda da söyleye biliriz; kimse başka birinden borç aldığını kimsenin bilmesini istemez bu yüzden samimi olduğu kişiden ister.

  ancak artık işler böyle yürümüyor. Eşyaya ya da parayamı ihtiyacın var al gitsin ne de olsa kankan sana bir şey demez.. Genelde de söylenmez ama içeriden küfür diz boyu gider.. Düşünsenize size de lazım olan şeyin bir anda arkadaşınızda olduğunu. Ve bütün planınız onun üzerine olduğunu... Ama kankan çoktan alıp gitmiştir zaten..

  Yahut her türlü sırrını açarsın kankana o da gider açar başka kankasına sonra ee o da kankamız nolcak lafıyla kalırsın başbaşa..

  Bu yüzden samimiyetle söylüyorum bizler laubaliyiz...

  Hiç yorum yok:

  Blog Listem

  Fashion

  Beauty

  Travel