• Breaking News

  Küresel Isınmanın ve Sonuçlarının Gerçekten Farkında Mıyız

  Her geçen gün daha da bencilleşen insan, kendi çıkarları ve bencillikleri için içinde milyonlarca gizemi ve mucizeyi bir arada tutan doğaya zarar vermeye devam ediyor. Oysa ekolojik döngünün zincirlerini her geçen gün birer birer koparan insanoğlu, asıl tehlikede olanın kendisi olduğu fark edemeyecek kadar dar görüşlü ve bencil.

  Uzmanların sürekli uyarılarına rağmen bazı duyarlı vatandaşlar ve gruplar dışında kimse kulak asmıyor bu duruma. Çünkü kendi hayatları boyunca herhangi bir sorunla karşılaşmasınlar yeter onlar için. Oysa birçok şey için mızmızlanan bu insanlar, geçmişteki insanları suçlamasını ve birçok suçu onların boynuna atmayı çok iyi biliyor. Peki artık küresel ısınma için herhangi bir önemlemin fayda etmeyeceği bir zamandan sonra gelecek nesiller onlar için ne diyuecek.. Hatta bırakın gelecek nesilleri her geçen gün daha da kötüye giden küresel ısınmanın onu hayattayken pişman etmeyeceği ne malum.

  Oysa her bireyin sadece benim yapmamla olmaz anlayışını bir kenara bırakıp ufakta olsa taşın altına koymalı artık elini. Elini taşın altına koymasında en büyük yardımcı yine devlet olacaktır. Özellikle de belediyelerin bu anlayışa yardımcı olmak için insanlara imkanlar sağlamalıdır. Devletler de enerji politikalarını artık çevreye zarar vermeyecek şekilde gerçekleştirmeli ve özellikle yenilebilir enerji kaynakları ile enerji ihtiyacını gidermeye çalışmalıdır.

  Bir gün artık yapacak hiçbir şey kalmadığında, alıncak hiçbir önlemin fayda etmeyeceği anlaşıldığında kafayı taşlara vurmak çok kolayu olacaktır. Bu yüzden şimdiden herkes bir birey olarak elinden geldiğince doğa için, insanlığın geleceği için bu taşın altına elini koymalı. Bu etkilemez bu fayda etmez demeden....

  Hiç yorum yok:

  Blog Listem

  Fashion

  Beauty

  Travel