• Breaking News

  Grip Aşısının Ertesi Gününde Grip Olmak

  Eczanenin camında grip aşısı gelmiştir yazısını gördüğümüzde ve etrafımızdaki insanların öksürme seslerini duyduğumuzda farkına vardığımız bir hasatalıktır gribal enfeksiyon, nam-ı diğer grip. Bu hastalık her kış yaklaştığında insanların peşinden koşturan ve çok çabuk bir şekilde yakalayan bir hastalık türüdür. Bu yüzden de en çok aşısı olan hastalıklar arasında yer alır.

  İnsanlar, grip yaklaşmadan önce önlem almak için eczanelere akın eder ve grip aşısı olarak kendince tetbirini alır. Ancak grip aşısını olduktan sonra grip olmayan pek yoktur. Çünkü grip aşısı bir önceki yılın grip virüsü ile tasarlanmış bir aşıdır. Oysa grip virüsü sürekli kendini yenileyerek yola devam eden bir virüs türüdür ve bir önceki yılın virüsünden daha kuvvetli ve daha farklıdır. Bu yüzdendir ki insanlar grip aşısı olmasına rağmen grip olmaktan kurtulamazlar. Ayrıca insan gribal enfeksiyonu atlatabiliyorsa zaten vücudü o virüse karşı antikor yani kendi aşısını üretmiş oluyor.

  Birde gribal enfeksiyon o kadar farklı bir hastalıktır ki halk arasında çok farklı söylemlere de sebebiyet vermektedir. Bunlardan biri;

  ''Doktora gidersen 2 haftada geçer, yok eğer kendin iyileşmeye çalışırsan 15 günde geçer''

  Sanırım grip aşısı ticari amaçlı ki kimse çıkıp yaptırmasan da olur demiyor. Umarım bulandırma denizi, uyandırma kerizi anlayışı ile karşı karşıya değilizdir.

  Hiç yorum yok:

  Blog Listem

  Fashion

  Beauty

  Travel