• Breaking News

  En Büyük Türk Takımı Hangisi; BJK-FB-GS

  Türk futbol dünyası belki çok büyük evrim geçiremedi ama kendi içerisinde büyük takımlar meydana getirmekten de geri kalmadı. Her şeyin bir büyüğü olduğu gibi futbolunda büyükleri de vardı.

  Bu kavramın kimin nasıl anladığı bilinmez ancak herkes için en büyük takım her zaman kendi takımı olmuştur. Bazen bu uğurda en ateşli tartışmalarda yer almış ve geri adım atmamak için gerekirse rakip takımlara belden aşağı vurmaktan da geri kalmamışlardır. Kendi takımı büyüklüğüne büyüklük katsın diye rakipleri yenilsin isterler, özellikle de Avrupa maçlarında rakip kaç atarsa keyif o kadar katlanır... 

  Ancak bunun böyle olması takımlarının gerçekten Türkiye'nin en büyüğü olduğu anlamına gelmez. Düşünceleri onlar için altın değerinde çünkü bu inançla takımları daha da büyüyor içlerinde, daha da kutsallaşıyor...
  Tabi bu düşünceler Türkiye'nin en büyüğü olan takımı belirlemiyor. Çünkü dört büyükler diye anılan takımlar artık üç büyükler diye anılıyor. Peki bu üç büyüklerden hangisi en büyük? 

  Türkiye'nin en büyüğü yok aslında denildiği gibi üç büyüğü var. 

  Beşiktaş; taraftarları tarafından çok fazla maddi destek göremese de Türkiye'nin en büyükleri arasında yer almasının en büyük nedeni çılgın taraftarlarıdır. Desibel rekoru kıran bir taraftar topluluğu olan BJK, taraftarları sayesinde birçok takımın korkolu rüyası olurken birçok oyuncunun da hayallerini süsleyen bir atmosfere sahip oldu. 

  Fenerbahçe; taraftarı tarafından en çok maddi destek gören takım olma niteliğine sahip olan Fenerbahçe bu destek için Türkiye'nin en büyük stadlarından birini yaptı. Bu stad ağzına kadar dolarken Fenerbahçe de kasanı ağzına kadar doldurdu bugün Türkiye'nin en zengin takımı. Fenerbahçe bu maddi destek sayesinde Türkiye'nin en büyük takımları arasında yer alıyor. Bu sırada da bazı başarılı sonuçları da elde etti.

  Galatasaray; şampiyon olduğu yılda bile yedi bin ortalama taraftarı ile maçlara çıkan Galatasaray taraftarından büyük destek göremese de Avrupada ve Türkiye'de büyük başıralar elde etti ve bu sayede Galatasaray Türkiye'nin en büyük takımları arasında yer almayı hak etti...

  5 yorum:

  Adsız dedi ki...

  en büyük fb

  Aydın Gökhan dedi ki...

  herkesin takımı kendisi için en büyüktür :)

  neseyılmaz dedi ki...

  herkesin takımı kendisi için büyükse en büyüğü nası secicez pardon :)

  Aydın Gökhan dedi ki...

  zaten büyük takım diye bir şey yok aslında :)

  Adsız dedi ki...

  En buyuk tarafdar kitlesi fenerbahce tarafdaridir bunu kimse gidip soylemezler niye cunku buyuk takim olmak baskadirr buda fenerbahcedir kimse kimseyi kaldirmasinn yok bjktas yokk gs diyip durmasinn avrupada yabanciya sorsunlarr kac tanesi bjk tasi biliyoo gsli sorsunlar onlari ogrensinler kimm oldugumuzu soylesinlerr bakin o zaman fenerbahcenin gucu ismini bilinnn biz soylemiyoz onlarr soyluyoo bunu bilinnn.

  Blog Listem

  Fashion

  Beauty

  Travel