• Breaking News

  Hangi Takımın Kaç Taraftarı Var -En Çok Taraftar Kimde

  Yeni bir tartışma konusu değil bu, çok uzun zamandır hem tartışılır bu konu. Ama bir türlü bir çaresi bulunamaz tam sonuçları bilmek için. En çokta 3 büyükler diye adlandırılan Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray en fazla taraftara sahip olduğunu iddaa eder. Elimizde resmi araştırmalar var diyerek 25 milyon gibi bir taraftar sayısından bahseder 3 takımda.


  Ancak bu pek gerçekçi bir rakam değildir. Nedense bu 3 takımın söyledikleri rakamlar Türkiye nüfusunu geçiyor. (Bu arada her takım Türkiyede bu kadar taraftarı olduğunu söylüyor. Yurtdışını katsalar da fark etmiyor zaten) Oysa 70 milyonuz biz ve bu insanların futbolla ilgilenmiyor. Hadi diyelim ilgileniyor olsun herkes  ama bu sefer de garip bir soru var ortada neden geri kalan takımların hiç taraftarı yok. Mesela Bursaspor'un, Ankaragücü'nün, Gençlerbirliği'nin yada Gaziantepspor'un bu örnekler daha da artar. Bu takımlar boş yere mi takım oldular yoksa.


  İnsanları kandırmak için yapılan bu açıklamalar keşke daha mantıklı olsa kim bilir belki araştırma yapılsa Türkiye'de 30 milyon taraftar bile zor bulunur.

  1 yorum:

  ozan kaya dedi ki...

  bencede haklısın fakat diğer küçük takımlarla yurt dışındaki tarafları kıyaslarsak nerdeyse aynı derecede olduğunu düşünüyorum.bu yüzden bahsettiğin 30 milyon taraftar büyük takım taraftarı

  Blog Listem

  Fashion

  Beauty

  Travel