• Breaking News

  Bir İnsanlık Dramı; İsrail'in Filistin Amabargosu Ve Son Olanlar  Binlerce yıl itildiler kakıldılar, yurtsuz kaldılar, hatta Tanrı tarafından lanetlendiler. Ama binlerce yıl boyunca hep ülkeler kucak açtı onlara tabi onlar ihanet edene kadar. Daha sonra Hitler Almanyası soykırıma gitti. Avrupa'da milyonlarca Yahudi öldürülürken, Filistin'de yaşayan Yahudiler rahattılar ve barış içindeydiler. Nufüsün 1/4 oluşturuyorlardı burada. Ama İngiliz sömürgesi olan Filistin ve Avrupa'da yaşanan olaylar sonucunda ve birçok Yahudi de Filistin'e yerleşti. Filistinliler kucak açtı onlara vatanlarında yer verdiler ama oynanan oyundan haberleri yoktu. İngilizler yavaşça oradan çekilirken burada bir kargaşa olmasını istediler ve bu yüzden Yahudileri kullandılar. Onlara silahlar sağladılar, destek oldular ve İngilizlerin yönetiminde Yahudilerin suçlarına göz yumuldu. Daha sonra bu böyle olmayacak dendi ve Filistin'i böldüler. Ancak nüfusun 1/4 olan Yahudilere öyle bir yurt alanı bırakıldı ki akıllar almadı bunu. Tabi buna karşı olarak genç Arafat ve arkadaşları dağlara çıktı orada mücadele verdiler. Bu mücadeleyi terör olarak gördü devletler ancak onlar hala da devam ediyor mücadelesine.

  Sürekli ateşkesler yapıldı ancak İsrail bunlara uymadı ve yükümlülüklerini de yerine getirmeyerek daha da güçlü hale geldi bu bölgede ancak yine ses çıkmadı büyük devletlerden. Ortaduğudaki devletlerde kendi arasındaki birliği sağlayamayınca bugünlere gelindi. Bu arada sanmayın birleşip saldırmadılar. Onu da yaptılar ancak birleşen Ortadoğu devletlerini İsrail yendi. Çünkü İngiltere desteği arkasındaydı ve diğer devletlerse ambargolarla karşı karşıyaydı. Yani rüzgar hep İsrailin arkasında oldu, bugünde olduğu gibi...

  İşte böyle geldi İsrail bugünlere ve şimdi Filistinin topraklarında Filistin'i kabul etmiyor ve sürekli Filistini bombardımana tutuyor. Bu bombardımanla elinde avucunda hiçbir şey kalmayan Filistin'e birde ambargo uyguluyor. Yani ben öldüremiyorsam açlıktan, mikroptan, hastalıktan öl diyor.

  Bakın son olan olaya Türk bayrağı çekili bir gemiye saldıran İsrail ordusu insanları öldürüyor ve gemiye el koyuyor. Peki ama bu gemi silah mı götürüyordu Fislistin'e; Hayır. 'Rotamız Filistin Yükümüz İnsani Yardım' sloganıyla giden yardım gemisiydi. İşte bu da yine İsrail'in insanlık dışı tavırlarından biriydi sadece...
  Ancak biz Türkiye Cumhuriyeti'yiz ve bize yapılan bu hareket savaş sebebidir.


  madde 1. Gazze, İsrail toprağı değildir. Yani girişi ablukaya alamazsınız, kimin gireceğine karışamazsınız.

  madde 2. Olay uluslararası sularda gerçekleşmiştir. uluslararası sularda sadece ve sadece deniz haydutluğu ve köle ticareti yapılıyor ise sivil bir gemiye askeri müdahele yapılabilir ki onda bile silahlı bir karşılık vermezse gemi ateş açamazsınız.


  madde 3. Saldırıya uğrayan gemi Türkiye tabiyetinde olduğu için hukuki olarak İsrailin Hatay'a saldırmasından zerre farkı yoktur. Ve savaş sebebidir.


  madde 4. Saldırıya uğrayan gemide türk vatandaşları olduğu için türkiye gemideki vatandaşlarını korumak, zarar gören vatandaşlarının zararlarını karşılamakla yükümlüdür. ayrıca zarara yol açan israil'e zararla karşılık verme hakkına sahiptir.


  madde 5. Türkiye hukuki olarak bu operasyonu fiili bir savaş ilanı sayma hakkını saklı tutar ve savaş ilanı olarak kabul ederse yapacağı müdahaleler meşru müdafaa kapsamına girer ve bm 51. maddesi gereği hiçbir devlet saldırgan taraf olan israil'e yardım edemeyeceği gibi türkiye'ye yardım etme sorumluluğu altına girer.


  Şu an birçok ülkede yapılacaklar için kriz masalarını oluşturmuş durumda..

  İşte Saldırı Anının Videosu


  Hiç yorum yok:

  Blog Listem

  Fashion

  Beauty

  Travel