• Breaking News

  JOKER - BARACK OBAMA


  Amerikan Başkanı Barack Obama'yı Batman'in kötü karakteri 'Joker' olarak tasvir eden ve altında "Sosyalizm" yazan posterler "kötü niyetli ve çok tehlikeli" olarak yorumlanıyor.

  Los Angeles sokaklarına asılan posterlerin yaratıcısı henüz belli değil ama Obama'yı eleştirenler tarafından yapılan bu posterde, Obama, Heath Ledger'ın oynadığı Joker karakterine benzetiliyor. Resmin altında ise 'sosyalizm' yazıyor. Posteri ilk kez yayınlayan internet sitesi dün çok yoğun talepten dolayı çöktü.

  Amerikan Thinker sitesinin sağ görüşlü yazarlarından biri posterle ilgili şunları yazdı: "Bu, yeni başlayan bir şey. Barack Obama'ya karşı açık bir eleştiri, tam da onun yapmacık, zeki ve ılımlı imajı ile ilgili hayal kırıklığı başlamışken."Los Angeles kent politikası birimi sözcüsü de Obama'nın bu şekilde tasvir edilmesini şöyle yorumladı: "Başkanı bu şekilde şeytani ve sosyalist olarak göstermek siyasi mizahın ötesinde."Posterin ırkçı bir grup tarafından yaratılmış olabileceği ihtimalleri üzerinde de duruluyor. Çünkü poster Amerika'nın siyahi liderini beyaza boyuyor.

  Hiç yorum yok:

  Blog Listem

  Fashion

  Beauty

  Travel