• Breaking News

  Manga Grubu Ateist mi?


  Etrafımızda onlarca dine mensup insan var ve bunları bazen giyimlerinden bazen hal ve tavırlarından anlıyoruz.. 


  Genelde kime sorsak Müslüman olduğunu söyleyebilir ama artık Müslümanlığın bile birçok çeşidi var ki ülkemizde doğar doğmaz nufüs cüzdanımıza dini kısmına İslam yazıldığı düşünülünce herkes ister istemez tepki çekmemek için yada başka nedenlerden dolayı Müslümanım der. Bu yüzden kimseye kızdığım yada şikayet ettiğim yok benim inancıma göre insanlar özgürce seçmeli dinini. Babası imam olan birçok insana bakınca babayla alakası yoktur. Demek istediğim onun konuşmaları tavır ve halleri pek babasının istediği gibi değildir. 


  Neyse Mangaya gelelim; sevdiğim bir grup farklı şarkılar farklı tavırlar aslında çokta şikayetçi değilim ama bu başlığı atmamın sebebi sözcüklerdir. Ben Sagopanın sözlerinde samimi olup olmadığını ölçmek için o kadar çok odaklandım ki kelimelere tabi bu diğer şarkılarada sıçradı. Manganın sözleri beni etkiledi. Bu sırada onlar hakınnda düşünmeye başladım acaba sözlerin arkasındaki neydi diye sorular ardı sıra gelirken dini inançlarını merak ettim. 


  Dediğim gibi bu sadece merak. Keşke onlarla oturup konuşabilseydim ve bunu sorabilseydim ancak bu imkanım maalesef yok. 


  Şimdi sizden isteğim sevgili dostlarım bu yazıyı okuyup ve gerçekten bir bilgiye sahipseniz lütfen yorum yazarak beni aydınlatır mısınız blogumdan…


  Günün Fırsatı

  259 yorum:

  «En Eski   ‹Eski   201 – 259 / 259
  Adsız dedi ki...

  bence manga grubu Allah a inanıo ama çok değil
  bi kere Allah a inanan müslüman olan meyhane açmaz meyhanede nerden çıktı diyeceksiniz söyleyim çünkü fermanla ilgili bir röportajda
  ''Geleceğe dair en büyük hayalin nedir? maNga ile dünya turnesine çıkmak ve bir MEYHANE AÇMAK.''ewet bunu ferman söylüo düşünün artık....
  beni benimle bırak şarkısı çok tartışılıo
  hatta bu bu sarkı yüzünden grubun inançsız olduğuna dair söylentiler de var bence farklı bir amaç için yazılmışta olabilir -bence de çok merak eden manganın resmi web sayfasına girerek onlara sorsun mesaj atsın ben den bu kadar-

  Adsız dedi ki...

  bence maNga grubunun inançları var
  ama şu da gerçek ki şarkılarının sözlerine baktığımız zaman bu bilgiden yani onların inançlı oldukları gerçeğinden cayıyoruz mesela en cok tartışılan şarkıları beni benimle bırak hangi amaçla yazıldı?
  mesela nakarat sözlerine bakacak olursak;
  ''beni benimle bırak
  beni benimle bu cehennemde
  ruhum senden çok uzak
  yabancıyım senin cennetine''
  sözler gerçekten insanda merak uyandırıyor
  birde bitti rüya şarkısının ilk cümlesi
  ''bir kez gelmişsin bu saçma dünyaya''
  bu sözde insanda merak uyandırıyor
  birde fermala ilgili bir röportajında fermana soruyorlar
  gelecekte yapmak istediğin bir hayalin var mı diye
  fermanın cevabı ise ''meyhane açmak'' oluyor
  insan saşırıyor müslüman mı değil mi diye
  lütfen bildiklerinizi yazın

  ADSIZ dedi ki...

  ateist filan değil olamaz zaen düşünün ateist olduğunu söyleemek içn şarkımı söyleyecek
  SAÇMA

  Adsız dedi ki...

  Bu arada, bu konuyu açan kişi; Önce yazmayı öğren.
  ''Manga grubu ateist mi?''
  Birincisi: Manga diye bir grup yoktur. Belki blog yüzünden öyle yazmak zorunda kaldın ama hatırlatmamı yapmak istedim. Manga değil: ''maNga'' olacak. Zaten tüm insanlığa maNga'nın 'N'sinin büyük yazılacağını öğrettiğimizde dünya kurtulmuş demektir.
  İkincisi: maNga ateist değil!
  Üçüncüsü: Onlara ateist demeden önce ufak çaplı bir araştırma yapsaydın keşke. Bir iki şarkısının sözlerine bakıp onlara ateist demen saçmalık. Konuyu açana da, maNga'ya ateist diyip yorum yapanlara da diyorum bunu.
  Ben maNga fanıyım ve bundan da mutluyum.
  Bu arada 10 Haz 2012 17:07:00 tarihli yoruma aynen katılıyorum. Konuya tepkisini çok güzel vermiş ve onunla aynı fikirdeyim.
  ...

  Adsız dedi ki...

  ya arkadaşlar biraz eskiyi düşünün bitti rüya şarkısında BİRKEZ GELMİŞSİN BU SAÇMA DÜNYAYA diyorlar bende maNga yı çok severim ama onlar apaçık ateistler

  Adsız dedi ki...

  10 Haz 2012 17:07:00

  Tarihli yoruma harfi harfine katılıyorum. Duygularını çok güzel ifade etmiş. Ben de maNga fanıyım ve maNga ateist değil! Bunu böyle bilin. NOKTA!

  maNga Fanı dedi ki...

  ''maNga grubu ateist değildir!''

  NOKTA.

  maNga Fanı dedi ki...

  Neden böyle bir şey düşünüyorsun ki? Sözlere kapsamlı bak:
  ...
  Bir kez gelmişsin bu saçma dünyaya.
  Olanları unutmak çok zor inan bana.
  Sevdiğin insan bile artık yalan söylüyor.
  Yaşadığın anılar acı vermeye başlıyor.
  ...
  Sen bu cümlelerden ateist olduklarını anladıysan, yazık. Bence burada açıkça dünyada yaşadığı sorunlardan sonra yaşamanın saçma olduğunu söyleyen birisini anlatıyorlar. maNga'nın şarkılarının sözleri kapsamlı olur. Onları bir defa okuyunca normal sözler diye düşünürsün ama derin bir şekilde düşününce sözlerin altında yatan mesajları anlarsın. Mesela yeni şarkılarını dinledin mi? Ben Bir Palyaçoyum? Ben onun sözlerini okuduğum zaman bir şey anlamamıştım ama biraz deşince ve derin bir araştırma yapınca bu şarkının 2007 yılında silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink anısına yazılmış olduğunu anladım, öğrendim.
  Yani şarkı sözlerine bir kez bakıp gördüğünüz cümleler sonucu ''Onlar apaçık ateistler.'' demek yanlış. O sözlerin altında yatan başka anlamlar var ama kimse o anlamları bulmaya çalışmıyor.
  Ben onların ateist olmadığı düşüncesinin arkasındayım ve onları savunmaya devam edeceğim. Çünkü onlar APAÇIK ateist değiller.
  ...

  Adsız dedi ki...

  Katılıyorum.

  maNga ♥ dedi ki...

  Bence en kapsamlı açıklamayı sen yapmışsın. Ben de onların ateist olmadığını düşünüyorum. Ve açıkçası yorumuna bayıldım. Harfi harfine katılıyorum. :)

  maNga ♥ dedi ki...

  Kardelen, sana aynen katılıyorum. Anlamıyorlarsa da yapacak bir şey yok. ;)

  maNga fannnn dedi ki...

  Yorumuna aynen katılıyorum. Bu ülkede sanatçı olmak, müzisyen olup besteler yapmak gerçekten zor. Her şeyi sorgulayan, bir şey bilmedikleri halde iftiralar atıp milleti de kendisine benzetmeye çalışan bir kitle olduğu için bu ülkede ünlü olmadığım için dua ediyorum, o derece.
  Ülkemizdeki sanatçıların çoğunun şarkı sözlerinde değişik anlamlar var. Kimi sevgiliye, kimi vatani sorunlara yazılmış. Bunlar -daha doğrusu maNga'ya ateist diyenler- bunu neden sorguluyorlar hiçbir fikrim yok. Bırakın onu bunu da şarkılardan zevk almaya çalışın be abi. maNga gibi yurt dışında da tanınmış -MTV,eurovision- bir gruba sahip olduğumuz için sevinip gurur duyacağımıza onları lekelemeye çalışıyoruz. Daha doğrusu çalışıyorlar.
  Bunlara laf anlatmaya gelmez abi. Anlamıyorlarsa ya da anlamamakta ısrar ediyorlarsa sorun onlarda.

  Ben de bir maNga fanıyım ve onları ne kadar kötü göstermeye çalışsalar da onlara olan bağlılığımdan, sevgimden ve hayranlığımdan vazgeçmeyeceğim. Bu da böyle biline.

  NOKTA.

  Adsız dedi ki...

  bence mantıklı şeyler yazıyolar fakat bazıları manganın şarkılarındaki sözler farklı olduğu için herkes anlamayabiliir.bu yüzden farklı yerlere çekebilirler. ayrıca manganın tüm şarkılarında bence ALLAH'A inanış var ve zaten onların değnmek istediği konular toplumsal ve dünyanın boş olmasıyla ilgili zaten bu nedenle onları kendime yakın buluyo ve dinliyorum

  Adsız dedi ki...

  sence hiç ALLAHIN olduğu yer saçma olurmu...

  Adsız dedi ki...

  maNga ateist olsa bunu çekinmeden dile getirirler.Yüzyüze konuşma şansım olmuşdu iki defa tabi ateistmisiniz diye soramazdım.Ama hal ve tavırları gayet normaldi.Haa ayrıca ateist diye tartışma yapanlar dinlerine ne kadar bağlı o meçhul.Konsere gelenler bilir,başörtülü birçok insan var.sizce ateist olsalar dinlerlermi.Yağmur sarıgülün dediklerini dinleyin ve uzatmayın,susun! maNgacı olarak canımı sıkıyor.http://www.youtube.com/watch?v=slMbAPXM564

  Adsız dedi ki...

  maNga ateist olsa bunu çekinmeden dile getirirler.Yüzyüze konuşma şansım olmuşdu iki defa tabi ateistmisiniz diye soramazdım.Ama hal ve tavırları gayet normaldi.Haa ayrıca ateist diye tartışma yapanlar dinlerine ne kadar bağlı o meçhul.Konsere gelenler bilir,başörtülü birçok insan var.sizce ateist olsalar dinlerlermi.Yağmur sarıgülün dediklerini dinleyin ve uzatmayın,susun! maNgacı olarak canımı sıkıyor.

  bu videoyu izleyin.link açılmazsa youtubeye 'yağmur sarıgül ezan yazın'

  http://www.youtube.com/watch?v=slMbAPXM564

  Adsız dedi ki...

  aynen katılıyorum..

  Facebook dedi ki...

  maNga ateist olsa bunu çekinmeden dile getirirler.Yüzyüze konuşma şansım olmuşdu iki defa tabi ateistmisiniz diye soramazdım.Ama hal ve tavırları gayet normaldi.Haa ayrıca ateist diye tartışma yapanlar dinlerine ne kadar bağlı o meçhul.Konsere gelenler bilir,başörtülü birçok insan var.sizce ateist olsalar dinlerlermi.Yağmur sarıgülün dediklerini dinleyin ve uzatmayın,susun! maNgacı olarak canımı sıkıyor.

  bu videoyu izleyin.link açılmazsa youtubeye 'yağmur sarıgül ezan yazın'

  http://www.youtube.com/watch?v=slMbAPXM564

  Şeyma Nur Sezgin dedi ki...

  öncelikle aynı yorumu birkaç kez yazdığım için özür dilerim bu burdan pek bişey anlamadım bu yuzden.

  Şimdi,söylemek istediklerimi.maNga ateist olsa bunu çekinmeden dile getirirler.Yüzyüze konuşma şansım olmuşdu iki defa tabi ateistmisiniz diye soramazdım.Ama hal ve tavırları gayet normaldi.Haa ayrıca ateist diye tartışma yapanlar dinlerine ne kadar bağlı o meçhul.Konsere gelenler bilir,başörtülü birçok insan var.sizce ateist olsalar dinlerlermi.Yağmur sarıgülün dediklerini dinleyin ve uzatmayın,susun! maNgacı olarak canımı sıkıyor.

  sizce ateist biri bu şarkı sözlerini seslendirirmi.

  Dünya ne verdi ki baksana; hep acı, hep dert
  Boşver dünde kalsın o acılar dinecek bir gün elbet
  Yıllar günler gibi akmaya başladığında
  Kaldır kadehini sen de şairin satırlarına
  Şu üç günlük dünyada

  Ey kör anla; bu yer bu gök boş
  Bırak onu bunu gönlünü hoş tut hoş
  Şu durmadan dağılan alemde
  Hepsi, hepsi bir nefestir

  Gerisi boştur boş

  Dünya ne verdi ki baksana; hep acı hep dert
  Ama ne acı kalacak ne de dert perde kapanınca
  Zevk almayı öğrenmek gerek çok geç olmadan
  Kaldır kadehini sen de şairin satırlarına
  Şu üç günlük dünyada

  Ey kör anla; bu yer bu gök boş
  Bırak onu bunu gönlünü hoş tut hoş
  Şu durmadan dağılan alemde
  Hepsi, hepsi bir nefestir
  Geriside boş


  2.bir diğer parça..
  Bir gece vakti ansızın fark ediverdim yalnızım
  Fark ediverdim, kendime geldim, gerçegi gördüm anladım
  Bir gece vakti ansızın yavaşça kalktım uyandım
  Vurdum kendimi, vurdum yollara, ovaları, dağları ben astım
  Arkama dönüp bakmadan, kendime sorular sormadan
  Geceleri köyleri, kentleri geçtim, yürüdüm durdum güneş dogmadan
  Bir gece vakti ansızın fark ediverdim yalnızım
  Fark ediverdim, kendime geldim, gerçegi gördüm anladım

  Üryan geldim yine üryan giderim
  Var mı elde ölmemeye fermanım
  Azrail gelmiş can talep eyler
  Var mı, var mı ölmeye dermanım ?

  Herkes kendine taparken sıkılıp durdum aynı bedenden
  Kimimize düşman kimimize dostken ölümden bile korkmadım
  Attım kendimi yabancı kollara, inanıp durdum bos dualara
  şeytanı haktan, düşmanı dosttan, hayrı da serden ayıramaz oldum
  Bir ömür sürdü hayallerim ama bir geceye sığdı tüm hüsranım
  Aklımı fikrimi çelemedi yalanlar, asla yoldan çıkmadım
  Bir gece vakti ansızın fark ediverdim yalnızım
  Fark ediverdim, kendime geldim, gerçeği gördüm anladım

  Üryan geldim yine üryan giderim
  Var mı elde ölmemeye fermanım
  Azrail gelmiş can talep eyler
  Var mı, var mı ölmeye dermanım

  şimdide bunu izleyin.
  bu videoyu izleyin.link açılmazsa youtubeye 'yağmur sarıgül ezan yazın'

  http://www.youtube.com/watch?v=slMbAPXM564

  Adsız dedi ki...

  yağmur sarıgül ve baterist hariç kalan grup üyelerine bişey demiyorum ama maNgada içki bar veyadenimizce uygun olmayan bişey varsa ben bırakırım ki ben ölümüneeee bir maNga delisiyim olasın SAKIN OLMASIIIN

  Adsız dedi ki...

  bencesi mencesi yok bu işin yahu ülkemizde kaç rackçı böyle giyinmiyoki abi bırakın şu adamın peşini biri gay der öteki ateist der yağmur sarıgül erkek ve müslüman yani canım benim sen şu işin peşini bırak hepsi müslüman zaten beni benimle bırağı derseniz beyaz shovda belirtiyo zaten ferman cem konserde yapılan yanlış bi hareket karşısında bizi bizimle bırakın diyince fermanda onun üzerinden bi şarkı çıkarmış sorada haluk krosman düzenlemiş yani şarkıda anlam arama babacım yok ben rahat etmem diyosan 1.maNga bi programa katıldımı twitten faceden ulaşır sorarsın yok yazıyla olmaz dersen 2.telefon bağlatısı varsa bağlanırsın 3.yada işin peşini bırak zaten herşey ortada onlar müslüman benden sana 3 çözüm keyfin bilir
  10.07.2012.17.07.00 yorumunada katılıyorum ayrıca maNgayı araştıracaniza pentegramın yeni klibine bakın adamın başında fes dayak yiyiyo alsana türklerle alay heryerde satanist işaretleri sözlerde apaçık ortata ama sakın bu şarkıyada anlam çıkarma bu seferde pentegram fanlarının gazabına uğrarsın bende bi maNga fanı sayılırım aman diyi yorma kafanı kendi hayatına bak abicim

  Adsız dedi ki...

  ya baba siz hala bu konuyumu tartışıyomusunuz bikere yammyi tarzıyla yorumlamayı kesin biri gider adama gay der öteki ateist der yamy erkek ve müslüman şu konuyu kesinleştirelim haa maNga konusuna gelince beni benimle bırakta yada diğer şarkılarda anlam aramayı kesin abi zaten fermanda beyaz showda belirtiyo mimar sinan üniversitesinde yumurtalanınca cemin tepkisi bizi bizimle bırakın oluyo ya tabi bunu açık söylemiyo ama bunu dediğini belitiyo fermanda bunun üzerinden bi şarkı yapıyo ve haluk krosmanın düzenlemesinden geçiyo ve ortaya böyle bişey çıkıyo abi sen böyle bi soru sormakta ettin çünkü her kafadan bi ses çıkıyo abi maNga bi programa katıldımı twit veya faceden sorunu sorarsın yok soruyla olmaz dersen tel bağlantısı varsa ara sorarsın açık açık abi siz ateismisiniz diye diğil tabi bazı sorular sorarak ona göre karar verirsin ki bence bu işin peşini bırak çünkü onlar müslüman maNga kralfanlarda başörtülü kızla çok samimiydiler böyle bişey imkansızboşuna kafanı yorma canım benim çünkü sonuç yine fosso çıkacak okey yanı kısacası onlar bildiğin müslüman

  Adsız dedi ki...

  abi biüst yorumun aynısını yazmışım kusura bakmayı site açılınca yorumu görmedim içimde kalinca bidaha yazdım yaa ha takip ediyomda yazan yok hayırdır sustukmu

  Adsız dedi ki...

  maNga ateist diyenlere sadece gülüyorum...

  Adsız dedi ki...

  katılıyorum

  Adsız dedi ki...

  İnsanları giyimleri ve görünüşleri ile değerlendirmek kimseye düşmez. Onları tanımadan 1 şarkı yüzünden onlara ateist veya başka bişey demeye hakkınız yok...

  Adsız dedi ki...

  Helal sana kardeşim

  Adsız dedi ki...

  arkatashlar ben anlamiyorum manga Allah'a mi inaniyor yada illuminati onlar ben onlarin bir chok shekillerini gordum illuminati gibi ellerinde o isharetleri tutmushlardi shimdi onlardan birine bakin
  http://www.google.az/imgres?um=1&hl=ru&biw=1360&bih=705&tbm=isch&tbnid=H4q8fxPzkFEhVM:&imgrefurl=http://tr.alaplaya.net/forum/kapal-konu-f761/trklerin-kinci-avrupa-zaferi-t131557.html&docid=5srmhuBdzWwsfM&imgurl=http://estb.msn.com/i/2A/3AAEA13DAF7708562FF149C14F99.jpg&w=371&h=326&ei=gs0aUPyQDpDNsgao4IDgDg&zoom=1&iact=hc&vpx=494&vpy=69&dur=2162&hovh=210&hovw=240&tx=99&ty=112&sig=108840339560541290314&page=1&tbnh=164&tbnw=177&start=0&ndsp=16&ved=1t:429,r:7,s:0,i:88

  Adsız dedi ki...

  ikincisi http://www.google.az/imgres?um=1&hl=ru&biw=1360&bih=705&tbm=isch&tbnid=-XWgoAd50KSPCM:&imgrefurl=http://www.albumdinle1.com/2010-eurovision-sarki-yarismasina-manga-gidiyor/&docid=LojQmulstNmipM&imgurl=http://www.albumdinle1.com/wp-content/uploads/2010/01/manga.jpg&w=400&h=300&ei=gs0aUPyQDpDNsgao4IDgDg&zoom=1&iact=hc&vpx=666&vpy=319&dur=4580&hovh=194&hovw=259&tx=169&ty=98&sig=108840339560541290314&page=1&tbnh=159&tbnw=212&start=0&ndsp=16&ved=1t:429,r:13,s:0,i:107

  Adsız dedi ki...

  bunlardan choook sadece googlede arayin http://www.google.az/imgres?um=1&hl=ru&biw=1360&bih=705&tbm=isch&tbnid=59xwFn83vC1V0M:&imgrefurl=http://aksam.medyator.com/2010/05/31/haber/magazin/4113/manga_gonullerin_birincisi.html&docid=ThkeZVG6FKkUbM&imgurl=http://aksam.medyator.com/images/2010/05/31/manga.jpg&w=400&h=268&ei=gs0aUPyQDpDNsgao4IDgDg&zoom=1&iact=hc&vpx=297&vpy=329&dur=3665&hovh=184&hovw=274&tx=250&ty=114&sig=108840339560541290314&page=4&tbnh=173&tbnw=217&start=63&ndsp=21&ved=1t:429,r:1,s:63,i:273

  Adsız dedi ki...

  ve bu blogun en bashdaki shekilde manganin arkasinda tek goz olduu bir shekil var benim ne demek istedigimi anladiz qaliba

  Adsız dedi ki...

  yaa allah aşkına sizler ne cahil insanalrsınız ya en kadar fesatsınız size ne insanların dini görüşünden giyiminden yaşam tarzından siz manganın şarkılarnı kendinize göre yorumluyorsunuz sadece yapmayın böyle arkadaşlar cahil cahil konuşmayın madem bu kadar dininize bağlısınız ozamn bilip bilmeden insanların hakkına ggirmeyin kul hakkının ne kadar günah olduğunu iyi biliyor olmalısınızz saçma saçma konuşmayın lütfenn !!!!!!!

  Adsız dedi ki...

  Sabır, sabır.
  İşiniz gücünüz kalmamış sizin ya.
  Sana ne lan milletin inancından?

  Adsız dedi ki...

  benim mangayla ilgili pek bir bil gim yok ama ataist olmadıklarından adım kadar eminim. zaten bunu kanıtlayan pek çok delil var ve arkadaşlar hepsini aktarmış ayrıca müslümanlıkta başkasının inancını kötüleme çok günah.son olarak ataist olsalar bile (Kİ DEĞİLLER) bundan size ne kardeşim onca yabancı şarkıcıya hıristiyan olduğu açık olan şarkıcıya hayranlık duyuyorsunuz da şimdi saçma sapan bir idda yüzünden mi mangayı kötülüyorsunuz.yazık size. DEFOLUP GİDİN KİKİMSE KİSEYE NE İFTİRA ATABİLİR NEDE KARIŞA BİLİR

  Adsız dedi ki...

  Uryan Geldim
  Bir gece vakti ansızın fark ediverdim yalnızım
  Fark ediverdim, kendime geldim, gerçegi gördüm anladım
  Bir gece vakti ansızın yavaşça kalktım uyandım
  Vurdum kendimi, vurdum yollara, ovaları, dağları ben astım
  Arkama dönüp bakmadan, kendime sorular sormadan
  Geceleri köyleri, kentleri geçtim, yürüdüm durdum güneş dogmadan
  Bir gece vakti ansızın fark ediverdim yalnızım
  Fark ediverdim, kendime geldim, gerçegi gördüm anladım

  Üryan geldim yine üryan giderim
  Var mı elde ölmemeye fermanım
  Azrail gelmiş can talep eyler
  Var mı, var mı ölmeye dermanım ?

  Herkes kendine taparken sıkılıp durdum aynı bedenden
  Kimimize düşman kimimize dostken ölümden bile korkmadım
  Attım kendimi yabancı kollara, inanıp durdum bos dualara
  Şeytanı haktan, düşmanı dosttan, hayrı da serden ayıramaz oldum
  Bir ömür sürdü hayallerim ama bir geceye sığdı tüm hüsranım
  Aklımı fikrimi çelemedi yalanlar, asla yoldan çıkmadım
  Bir gece vakti ansızın fark ediverdim yalnızım
  Fark ediverdim, kendime geldim, gerçeği gördüm anladım

  Üryan geldim yine üryan giderim
  Var mı elde ölmemeye fermanım
  Azrail gelmiş can talep eyler
  Var mı, var mı ölmeye dermanım


  BU SÖZLERİ DIKKATLICE OKUYUN ONDAN SONRA YORUM YAPIN.TAMAM BEN ATEİST OLDUĞUNU SOYLEMİYORUM AMA ARADA KALMIŞ OLMASI LAZIM ALLAH'A INANAN DA BÖYLE BI SARKI YAPMAZ HERHALDE CÜNKÜ Şeytanı haktan, düşmanı dosttan, hayrı da serden ayıramaz oldum NE DEMEK SİZCE İYİ DÜSÜNÜN HAK ALLAH OLDUĞUNA GÖRE ANLAYIP ANLAMAMAK SIZE KALMIŞ!!

  Adsız dedi ki...

  yaa siz ne diyorsunuz ya kendinize müslüman mı diyonuz bi kere müslümanlık dininde her kes müslüman olcak die bi kural yoktur olamazda ve müslüman,olan bir insanın yada bi grubun dininden dolayı asla ve asla yagılanmaması gerektiğini bilir bilmiyorsa konuşmasın ki maNga ya ateist diyenlerin çoğunun müslümanlığından şüphe edilir ve bazı salaklar yağmura emo demiş jütfen onlar ağızlarını toplasınlar yoksa ben gelince dişlerini toplamak zorunda kalacaklar maNga grubu kesinlikle ateist değildir çünkü ateistler hepimizin bildiği gibi asla dini terimler kullanmazlar maNga kullandıüına göre ateist değildir lütfen ne dediğimizi bilelim gelmiş maNga üyeleri namaz kılmıyor dionuz siz çokmu kılıyonuz yalancılar siz çokmu oruç tutuyonuz siz çokmu ibadet edionuz ha asıl maNga ya ateist diyerek siz dinsizlik yapıyonuz hem kim neye inanmak istiyorsa ona inanır ferman,yağmur,cem,özgür yada efe sizemi soracak dinini seçerken Allahıma benim kafamı bozmayın bilip bilmeden konuşmayın dağıtırım sizi vallahi maNga ya laf atmayın dinsizler (bu arada ben pelvin)

  maNgaybüke dedi ki...

  Ben bi maNga Fan'ım...Herkesin dilinde olan ''Beni Benimle Bırak'' şarkısı her türlü yoruma açık bi şarkı olduğu için kimisi ''Varını yoğunu al'' cümlesinden sevgiliye yazıldığını iddia ediyor kimisi ''Ruhum senden çok uzak,yabancıyım senin cennetine''cümlesinden Allah'a karşı geldiğini şeytana taptığını söylüyor...Bu savunmamın fan olduuğumla bi alakası olmamak üzere bence maNga grubundan böyle bir saçmalık olamaz fakat ön yargılar yüzünden işinde gayet başarılı bi grubu bile milletimiz inançsız,şaytana tapıyor,ataist olarak yorumluyor ne yazıkki

  maNgaybüke dedi ki...

  arkadaşlar küçük bi yeri değiştirmek istiyorum

  ''Bu savunmamın fan olduuğumla bi alakası olmamak üzere bence maNga grubundan böyle bir saçmalık beklenemez...''

  Adsız dedi ki...

  sagopa ile manga grubu iyi dost olduğunu biliyorum ve hatta manga ile sagopa bir keresinde aynı sahnede konser verdiler. Tam hatırlayamıyorum sanıyorsam Vasiyet şarkısını birlikte seslendirdiler.Dipnot olarak belirteyim bilmeyenlere söylüyorum bu şarkı Sagopa Kajmere ait. Saygılarımla...

  Adsız dedi ki...

  Özür dilerim ama bir insanın dinini şarkılarındaki yoruma bakarak anlayamazsınız. Öncelikle Beni Benimle Bırak bir kadına yada şeytana yazılmadı. O şarkının çıkma hikayesini bilseydiniz geriye kalan sözlerin adına uydurularak yazıldığını bilirdiniz. Şarkının çıkma hikayesi;
  maNga'nın çalışma sırasında onları çok sıkmışlar ve Cem birden sinirlenerek "Bizi bizimle bırakın" demiş.
  Şimdi buna bakılarak konuşursak 2007 senesinde yaptıkları şarkıda "Bizi Bizimle Bırak" diyordu ve o şarkının daha amatör haliydi. 2007 halindeki "Bizi Bizimle Bırak" "Bizi bizimle bırakın" dan geliyor. Daha sonra bu şarkıyı düzenleyerek başlığa uydurmaya çalıştılar ve ortaya böyle bir şarkı çıktı. "Beni benimle bırak, beni benimle bu cehennemde." Beni burada bırak ile açıklanabilecek bir cümle. "Ruhum senden çok uzak, yabancıyım senin cennetine." Bu şarkıda sık sık kullanılan "Cennet, cehennem" kelimeleri insanların dini yönde düşünmesine neden oluyor fakat biraz daha incelerseniz bunların mecaz anlamda kullanıldığını fark edersiniz. Kısaca "Beni Benimle Bırak" için söyleyebileceğim tek şey ne sevgiliye ne şeytana ne de tanrı ya yazılmıştır. Daha sonra onların müslüman olduğunun başka bir kanıtı da Yağmur Sarıgül'ün "Ezan sesleri içine işliyor insanın." dediği bir video var. Sizce ateist olan bir insan bunu söylemek ister mi? Kimse kendi inandığı şeyden farklı bir şey söylemek istemez. Mesela kolay bir yoldan açıklayalım. Siz Fenerbahçelisiniz ve bazı kurallarınız var asla "Galatasaray'ı çok seviyorum." demezsiniz. Yada siz müslümansınız gidip şeytanlar ile ilgili güzel bir yorum yapar mısınız? Azıcık mantıklı dününün. Yaptıkları müzik tarzı ve giydikleri kıyafetler yüzünden kimseyi yargılayamazsınız.

  Adsız dedi ki...

  bence yamur öyle ama diğerleri değil gibi gözüküyo

  Adsız dedi ki...

  maNga grubu ateisttir diyen herkesin ağzına sıçayım orospu çocukları siz çokmu müslümansınız ananız orospu babanız piç sizde kahpe siktirip gidn lan

  eylem dedi ki...

  bence manga ateıst degıl çunkı bırıcı manga bakü roportajında cem bahtıyar ınsallah yıne bakuye sık gelırız demısdı ıkıncı yagmurun ezan sesı haqqında dedıyı vıdeo var uçuncu ferman evdekı ses klıbınde eve gırmek ıstıyor kapıdakı adam koymuyor ferman allah aşkına diyor bencede ateıst degıl

  eylem dedi ki...

  bence manga ateıst degıl çunkı bırıcı manga bakü roportajında cem bahtıyar ınsallah yıne bakuye sık gelırız demısdı ıkıncı yagmurun ezan sesı haqqında dedıyı vıdeo var uçuncu ferman evdekı ses klıbınde eve gırmek ıstıyor kapıdakı adam koymuyor ferman allah aşkına diyor bencede ateıst degıl

  Adsız dedi ki...

  hiç kusura bakmayın ....
  iyi araştırın manganın eş anlamı

  http://en.wikipedia.org/wiki/Beelzebub_(manga)

  Adsız dedi ki...

  kendini bilmeyen insanlar bu siteye girerse böyle olur işte

  Adsız dedi ki...

  ben manganın ateist olduğuna inanmıyorum çünkü fermanın ağzından 'ALLAH' lafı çıktı.şarkılarının bazılarında da belli hem ateist olsa bize ne? ama illuminatiyse o zaman iş değişir. İLLUMİNATİ de şarkılarıyla gizli mesaj vererek müslümanların bilinç altına o sözleri koyup müslümanlıktan çıkarıyorlar.
  Arkadaşlar dinlediğiniz müziklere dikkat edin.

  Adsız dedi ki...

  yağmur sarıgül ateist gibi gözükse de maNga grubu kesinlikle müslümandır.


  maNga asktır

  Adsız dedi ki...

  şu yorumlarınızı gördükten sonra baya bir güldüm yani hele hepsi bir nefes hakkında atıp tutan bazı arkadaşlardan sonra hepsi bir nefes normalde bir şiirdir ve ömer hayyam tarafından yazılmıştır ömer hayyammı bilmiyosanız açın bir araştırın derim atrıca beni benimle bırak tamamen sevgiliye karşı yazılmış bariz bu klibi izleyip abuk sabuk yorumlar çıkarmayın dinlediğiniz şarkının anlamınıda adam gibi düşünün ve şunu söyleyeyim tek birşarkıyla anlaşılmaz bu

  Adsız dedi ki...

  (flex) (cool) (facepalm)

  Adsız dedi ki...

  Haklısın

  Adsız dedi ki...

  ben şöyle düşünüyorum : diğer üyeleri bilmem ama bence Yağmur müslüman olmuş olabilir bkz: https://www.youtube.com/watch?v=slMbAPXM564
  buada ezan hakkında söylediklerini beğendim yani Yağmur müslüman olmuş olabilir hem bu videodan sonra saçlarınıda kestirdi.

  Hazal Boybay dedi ki...

  yanlız arkadaşlar
  yağmur sarıgülün ezan hakkında dediklerini dinlerseniz sevinirim.

  Hazal Boybay dedi ki...

  yağmur sarıgülün ezan hakkındaki düşüncelerini dinleyin.

  Adsız dedi ki...

  üstteki arkadaşlardan biri hepsi bir nefesin sözlerinden manganın ateist olduğunu çıkarmış ama hepsi bir nefesin sözleri ömer hayyamın sözleri isterseniz araştırabilirsiniz :)

  Adsız dedi ki...

  İnşallah demesi müslüman olduğunu göstermez ben bir deist olarak inşaalah diyorum çünkü küçüklükten ağzıma takılmış bişey alışkanlık gibi kurtulamıyosun ondan.Ayrıca ön yargılarınızdan kurtulun ateizm ve deizm kıyafetten belli olmaz satanizm ve sadizm giyinişten belli olur :)

  GVZ TV dedi ki...

  haklısın kardeşim herkesin dini kendisine bide üstte yorum gördüm Allah'a inanmayan şarkıcıları dinlemem diyo gidio hadise justin mustin tarkan fln dinliyo şarkılarıda zaten kusmuk gibi :) en iyisi maNga

  Adsız dedi ki...

  Bence bilmem. Yani belki ateistir. Bilemem ben de onların günahı nı almak istemem ama bu na niçin uzuluyosunuz anlamiyom.ateist lerse ateisttir. Bilmeden konuşmayın.yani şöyle deyimki bence onlar ateist değildir. Çünkü ateist olsalardı çoktan ateist oldukları ortaya bile çıkardı.Her insanın kendisine ait bir bedeni vardır. Kimisi iyi kimisi kötü dür.B u dünya tek sizin deil Allah bu dünya 'yı nasıl yarattıysa bu dünya herkesin.Müslüman olan herkes i Allah korur.Kötü olan insanları Allah uzaklaştırır. Bence onlar ateist değil. Kendi başınıza göre ateist demeyin. Kim bilir dediğimiz zaman ne kadar üzülürler. Biraz anlayış .Bu Dünya'da olan ve bitenleri tek Allah görür

  tuğba gündoğdu dedi ki...

  manganin gozunu ac cocuk sarkisinda gozunu ac cocuk gunahlarin yazilmadan dio. kesin bi fikrim yok daha once bu konu hakkinda dusunmedim ama aklima gelen bu

  «En Eski ‹Eski   201 – 259 / 259   Yeni› En yeni»

  Blog Listem

  Fashion

  Beauty

  Travel