• Breaking News

  Alyans Neden Dördüncü Parmağa Takılır

  İnternette gezerken bazen anlamlı yazılar hikayeler ve benzeri birçok şeye rastlamak mümkün bende seçici bir insanımdır blogumda yayınladığım şeylerde ama okumakta pekte öyle değilim birçok insan maymun iştahlı der bana ama ben herşeyi okumayı herşey hakkında konuşabilmeek isterim.. Bu başlıkta çok ilgimi çekti ve okudum şimdide bu güzel hikayeyi paylaşıyorum..

  Alyans neden dördüncü parmağa takılır?
  Bunun, Çinliler'in anlattığı çok güzel ve inandırıcı bir açıklaması varmış...
  Başparmak, anne-babanızı,
  İşaret parmağı, kardeşlerinizi,
  Orta parmak, sizi,
  Dördüncü parmak (yani yüzük parmağı), hayat arkadaşınızı,
  Ve serçe parmak, çocuklarınızı temsil eder.
  ilk önce avuçlarınızı birbirine bakacak şekilde açın. Orta parmakları bükün ve sırt sırta birleştirin. Daha sonra kalan dört parmağınızı da açıp, uç uca getirin
  Şimdi, anne babanızı temsil eden başparmaklarınızı ayırmaya çalışın... Açılacaktır, çünkü anne babanız sizinle birlikte ömür boyu yaşamayacaktır. Er ya da geç onlardan ayrılmak zorundasınız.

  Baş parmaklarınızı önceki gibi birleştirip, kardeşlerinizi temsil eden işaret parmaklarınızı ayırın. Onlar da ayrılacaktır, çünkü kardeşleriniz kendi ailelerini kurup, ayrı bir hayat seçer.

  İşaret parmaklarınızı birleştirip, çocuklarınızı temsil eden serçe parmaklarınızı ayırın. Onlar da ayrılıcak, çünkü çocuklar da evlenir ve bir gün kendi hayatlarını kurar.

  Son olarak serçe parmaklarınızı birleştirip, eşlerinizi temsil eden yüzük parmaklarınızı ayırmaya çalışın. Ayıramadığınızı görünce şaşıracaksınız. Çünkü karı-kocalar hayat boyu bir arada yaşarlar... İyi günde ve kötü günde... Hastalıkta ve sağlıkta... Ölüm onları ayırıncaya kadar...

  4 yorum:

  mutluysamnehos dedi ki...

  çok ilginç, denedim yapamadım, hatta sinir oldum :))

  tubişimm dedi ki...

  çok keyifli bi yazi hoşuma gitti ama
  sevmedimm ayrılmamasını :(
  malesef o maymun istahlılardan biride benim yay burcu şte klasik düşünmeye gerek yok :))

  eylem dedi ki...

  ah yay burçları ah ben o yay burçlarından birini mahvederim maymun iştahlı olrsa:))

  Aydın Gökhan dedi ki...

  aa benım sucum ne canım sımdı ya:S

  Blog Listem

  Fashion

  Beauty

  Travel